Antivegetatívná nano ochrana na lode - Antifouling

Kód: 9144
Značka: Nanobala
€115,50 / ks €96,25 bez DPH
Na objednávku

Antifouling Nanobala je dvojfázový prípravok na báze nanotechnológii, ktorý vytvára transparentnú odpudivú nano-vrstvu na gelcoatu pomocou nanočastíc. K odpudzovaniu vegetácie dochádza pôsobením fyzikálnych síl nanovrstvy vytvorenej na ošetrenom povrchu lode. Nanoštruktúra spôsobuje easy to clean efekt, znemožňuje prichytenie rias, kôrovcov a ostatnej vodnej vegetácie na trupu lode.

Detailné informácie

Podrobný popis

Antivegetačné ošetrenie trupu lode je dôležitým krokom pri bežnej údržbe, bez ohľadu na to, v akých vodách sa loď plaví. Nepatrný nárast vegetácie na dne lode, prípadne nohe motora či kýlu alebo kormidle znižuje rýchlosť lode a účinnosť motora.

Antivegetačný náter poskytuje u laminátových lodí dvojakú ochranu - okrem obrastania trupu vegetáciou chrání tiež pred vznikom osmózy

Antifouling Nanobala je dvojfázový prípravok na báze nanotechnológií, ktorý vytvára transparentnú odpudivú nano-vrstvu na gelcoatu pomocou nanočastíc. K odpudzovaniu vegetácie dochádza pôsobením fyzikálnych síl nanovrstvy vytvorenej na ošetrenom povrchu lode. Nanoštruktúra spôsobujúca easy to clean efekt, znemožňuje prichytenie rias, kôrovcov a ostatnej vodnej vegetácie na trupu lode. Antifouling Nanobala vytvára ochranu pred zarastaním lode ekologicky čistým spôsobom.

Antifouling Nanobala je určený pre všetky materiály trupov lode- z laminátu, lakovaného dreva alebo ocele pre plavbu v slaných aj sladkých vodách.

 

Špecifikácia:

Antifouling Nanobala nevytvára kryciu vrstvu a nenahradzuje náter. Nanáša sa na natretý a očistený gelcoat.

Je určený na trup lode aj na všetky podponorové časti, u ktorých dochádza k zarastaniu - kormidlokýlpropellernoha motora a ďalšie.

Návod na použitie nano Antifouling:

Príprava povrchu: Povrch musí byť suchý, zbavený prachu a nečistôt, bez plesní, machov a rias. Nesmie byť zoxidovaný alebo zasolený.

Aplikujte v suchu pri teplote +5°C až +30°C na suchý povrch gelcoatu, opatrený vrchným náterom a očistený bežným čistiacim prostriedkom - saponátom a vodou.

Antifouling Nanobala aplikujeme v 2 krokoch:

1. krok:
Nanesieme rozprašovačom malé množstvo (asi 15 - 20 ml na 1m2 ) čistiaceho prípravku NanoClean (je součástí balení) a rovnomerne  rozotrieme čistou málo savou textíliou bez vlasu (priloženou textíliou modrej farby) po celej ploche gelcoatu. Necháme 5 minút zaschnúť.

2. krok:
Na takto pripravený povrch nanesieme rozprašovačom a rozotrieme druhou málo savou textíliou (ružovej farby) malé množstvo (asi 15 - 20 ml na 1m2 ) prípravku nano Antifouling.

Pri nanášaní čističa i Antifoulingu používáme minimálne množstvo prostriedku.

Ochranná nanovrstva se formuje 24 hodin pri teplote +5°C až +30°C. Po tuto dobu nesmie ošetrený povrch prísť do kontaktu s vodou.

Čistenie povrchu robíme oplachom čistou vodou. Nečistiť abrazívnymi prostriedkami!Dodatočné parametre

Kategória: Stavebná chémia - impregnácia, lepidlá, odstraňovače
Veľkosť balenia: 0,5 l
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz