Fontána torz

Kód: 135/MAL 135/SET3 135/VEL Zvoľte variant
Značka: Kameny.cz
€81,01 / ks €240,20 / ks €121,73 / ks od €81,01 / ks €67,51 bez DPH €200,17 bez DPH €101,44 bez DPH od €67,51 bez DPH
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Vyberte si veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Kamenné fontány torz sú vyrobené z prírodného kameňa. Na výrobu bol využitý prírodný vápenec, ktorý dokonale vyzdobí Vašu záhradu. Táto fontána do záhrady dodá štýlovú eleganciu aj Vašej terase. Fontána je prvkom záhradnej architektúry, umeleckým stvárnením drobné stavby, ktorá slúži na zlepšovanie prostredia a oddávna aj ako okrasný element. Je tiež všeobecne známe, že voda opticky zväčšuje stiesnené menšie priestory, odráža okolie (zrkadlí), pri pohybe vody vznikajú ďalšie efekty, ktoré je možné využiť do celkovej koncepcie. Fontány môžete umiestniť do voľného priestoru záhrady, zdobiť budú v átriách, vnútorných dvorcoch i vstupných halách. Optické zväčšovanie priestoru a zvukové efekty možno zúročiť aj u menších rodinných záhrad.

Set fontán se skládá ze 3 fontán velikosti - malá, střední, velká.

Pre sprevádzkovanie je potreba čerpadlo a ďalšie príslušenstvo a u nás ho môžete výhodne zakúpiť ako celý inštalačné set.

Detailné informácie

Podrobný popis

Studne a fontány majú v sebe čosi magického. V antike boli zasvätené bohu pramenitej vody, predstavovali špecifický druh studne, ktorá mala liečivý charakter. V súčasnej dobe sa vyskytujú okrem iného aj ako súčasť romantických záhrad. Skrášlite si aj Vy záhradu s touto elegantnou vápencovou fontánou veľmi originálneho tvaru. Umiestnite ju priamo do srdca Vašej záhrady a vytvorte si tak svoj vlastný kútik wellness. Fontána Vám svojou dušou vytvorí nezkonale príjemnú a pokojnú atmosféru.

Vápencovú fontánu do záhrady môžete zakúpiť v troch rôznych veľkostiach, najmenšiu vo výške 20 cm, 35 cm a 50 cm. Zakúpiť je však môžete aj v dokonalej sade troch kusov.

Kamene však hrali veľmi dôležitú úlohu aj v mytológii, rovnako ako skaly - symbolizovali pevnosť, silu, stálosť a nezlomnosť. V dnešnej dobe sú kamene pre zmenu vnímané ako neskutočný zdroj energie. V každom prípade sa ale na naše záhrady kameň hodí už len pre svoj prírodný pôvod a vzhľad, originalitu každého kúsku a trvanlivosť, avšak aj farebnosť a kresbu.

Inštalácia fontány je veľmi jednoduchá s našim pripraveným inštalačným setom. Dopravu Vám zabezpečíme po celej republike.

Ako fontánu zapojiť?

S našim inštalačným setom je zapojenie novej fontány naozaj jednoduché a zvládne to takmer každý. Tu je krátky náhľad ako inštalácia prebieha.

  • Do vyhĺbené diery vsadíme nádrž
  • Vložíme čerpadlo a napustíme vodu, aby čerpadlo bolo ponorené
  • Položíme pororošty
  • Rošt prikryjeme mušinou
  • Povrch zasypeme kamienkami, štrkom, či kamennou kôrou
  • Usadíme fontánu a zapojíme do siete

Dodatočné parametre

Kategória: Fontány a gule z kameňa
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Vápenec
Velľkosť podstavy: cca 15 x 15 cm
Výška malej fontány: cca 20 cm
Výška strednej fontány: cca 35 cm
Výška velkej fontány: cca 50 cm
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz