Lepidlo na sadrové obklady - GIPSOLEP 5 kg

Kód: 5907762305129
Značka: Stegu
€11,80 / ks €9,83 bez DPH
Na objednávku

Lepidlo GIPSOLEP je práškové lepidlo, ktoré je nemrazuvzdorné a nevodotesné, preto je určené iba do interiéru. Pre svoju dobrú priľnavosť je vhodné na lepenie akýchkoľvek sadrových obkladov.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Lepidlo na sadrové obklady STEGU

Lepidlo GIPSOLEP je práškové lepidlo, ktoré je nemrazuvzdorné a nevodotesné, preto je určené iba do interiéru. Pre svoju dobrú priľnavosť je vhodné na lepenie akýchkoľvek sadrových obkladov.

Príprava podkladu:

Lepidlo je možné použiť na akýkoľvek pevný povrch: betón, tehla, silikátové tehly, sadrokartón a sadrové omietky. Povrch musí byť čistý, suchý a zpenetrovaný vhodnou penetráciou. V prípada hladkého povrchu by mal byť povrch zdrsnený a dôkladne zbavený prachu.

Príprava lepidla:

Lepidlo by malo byť rozmiešané v čistej nádobe. Lepidlo nalejte do vody (5 kg lepidla 1,9 - 2,1 litrov vody) a dôkladne premiešajte ručne či elektrickým miešadlom. Po asi 5 minutách znovu premiešajte. Lepidlo by malo byť použité do 45 minút.

Lepenie:

Lepidlo GIPSOLEP nanášajte bodovo na terče priamo na obklad pomocou špachtle. Po nanesení lepidla na min. 80% plochy obkladu, obklad priložte na stenu a rovnovmerne pritlačte. Nadmerné množstvo lepidla odstraňte špachtľou.

Opravy je možné uskutočnovať po dobu 2 minút. Okolná teplota podkladu a počas lepenia nesmie byť nižšia ako 5 °C a vyššia ako 25 °C. Lepidlo nie je  vhodné na použitie v prípadě vrstiev hrubších viac ako 3 mm.

Skladovanie:

Lepidlo sa musí skladovať v pôvodných uzavretých obaloch, v suchom prostredí po dobu 12 mesiacov od dátumu výroby uvedenom na obale.

Odporúčania:

Vzhľadom k rôznorodosti stavebných materiálov dostupných na trhu, musí byť pred lepením uskutočnená skúška za účeľom vylúčenia akéhokoľvek nepredvídateľného  problému, ktorý môže nastať počas lepenia.

Dodatočné parametre

Kategória: Stavebná chémia - impregnácia, lepidlá, odstraňovače
Farba: béžová
Mrazuvzdornosť: ne
Vodeodolnosť: ne
Vydatnosť: 2 m²
Priemerná spotreba: 2,5 kg/m²
Zámesová voda: 1,9 - 2,1 l na 5 kg
Teplota pri práci: 5 - 25 °C
Tuhnutie: 20 minút
Vytvrdzenie: 8 hodií
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz