Impregnácia na drevo a drevené obklady - WAProtect

Kód: 5593/0-5 5593/5 L Zvoľte variant
Značka: Nanobala
€20,10 / ks €189,31 / ks od €20,10 / ks €16,75 bez DPH €157,76 bez DPH od €16,75 bez DPH
Na objednávku Na objednávku Zvoľte variant
Vyberte si množství
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Impregnácia na drevo a drevené obklady - WAProtect - náter na drevo je hydrofóbna impregnácia na báze rozpúšťadla s obsahom nanočastíc.

JE URČENÁ K DLHODOBÉMU, VODOVZDORNÉMU OŠETRENIU SAVÝCH POVRCHOV - DREVA, KORKU A PAPIERA.

NANO VRSTVA VYVOLÁVA ODPUDIVÝ EFEKT VOČI VODE A NEČISTOTÁM.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Hydrofóbna impregnácia na drevo má vynikajúce účinky pri použití na drevené stavby - ploty, pergoly, altány, plochy okolo bazénov a terasy, záhradny nábytok, korkové podlahy a obklady, papierové tapety, kartónové obaly, modelárske výrobky a mnoho ďalších.

Nanonáter je po uschnutí nelepivý, nevytvára povlak.

IMPREGNÁCIA WAPROTECT MIERNE ZVÝRAZŇUJE ŠTRUKTÚRU A FAREBNOSŤ OŠETRENÉHO DREVA, KORKU, PAPIERA.

Papier je veľmi citlivý na vlhkosť. Malé množstvo vody môže spôsobiť jeho znehodnotenie. Nie je odolný voči vplyvom okolného prostredia, ktoré ho môžu trvalo poškodiť.

Hydrofóbny produkt WAProtect papier chrání pomocou neviditeľnej extrémne tenkej, ale odolnej vrstvy nanomateriálu, ktorá zabraňuje vsakovaniu vody a odráža UV lúče. Voda sa pri daždi stiahne do gulôčok, ktoré majú výrazný samočistiaci efekt. Na povrch sa nelepí prach, peľ a iné nečistoty. Nanovrstva spôsobuje hydrofóbnosť povrchu papiera - odpudivosť voči kvapalinám a nečistotám.

WAProtect je určený na papierové tapety, billboardy a reklamné plagáty, modelárske výrobky z papiera, obalové materiály - krabice, baliaci papier atp.

Dôležitým faktom je, že sa použitím tejto hydrofóbnej impregnácie nemení vzhľad papiera.

Znížený prienik vody do štruktúry papiera zabraňuje sekundárnym efektom - zníženie pevnosti papiera, zvlnenie, trhanie a žltnutie.

Nanoimpregnácia zamedzuje usadzovaniu prachu a špiny, poškodzovaniu papiera plesňami. Výrazne zvyšuje odolnosť povrchu proti UV žiareniu. Pôsobí ochranne proti vode a zároveň zvyšuje čistotu podkladu.

NÁVOD NA POUŽITIE HYDROFÓBNEJ IMPREGNÁCIE DREVA WAPROTECT:

Základné zloženie: Zmes organických rozpúšťadiel so špeciálnými nanoprísadami.
Farba: Priehľadný, takmer bezfarebný.
Miešanie: Nie je nutné, použijte priamo z originálneho balenia. Pred použitím pretrepať.
Spotreba: Cca 50 až 150 ml/m2 podľa savosti dreva, papiera.
Príprava povrchu: Povrch musí byť suchý, bez prachu a nečistôt, bez plesní, machov a rias. Nesmie byť soxidovaný, mastný ani zasolený.
Teplota pri aplikácii: +5°C až +25°C, pri vlhkosti max.75%
Aplikácia impregnácie WAProtect: nanáša sa namáčením, náterom alebo postrekom. Povrch sa musí impregnáciou celoplošne navlhčiť. Pri aplikácii sprejováním je potrebné zabezpečiť dostatočnú ventiláciu. Aerosól nesmie byť inhalovaný, inak by mohlo dôjsť k poškodeniu pľúc.
Formovanie nanovrstvy: Nastane po 24 hodinách v suchu pri aplikačnej teplote a pri dostatočnej ventilácii.
Čistenie povrchu: Oplachom vodou alebo navlhčenou jemnou textíliou. Nie sú potrebné žiadne čistiace prostriedky ani tlaková voda. Nečistiť abrazivnými prostriedkami!
Obnovenie a znova natretie: V prípade zníženého efektu impregnácie môže byť NANOBALA WAProtect rovnakým spôsobom aplikovaný znova.

NANO IMPREGNÁCIA NEOBSAHUJE ŽIADNE VOSKY, SILIKÓNY ANI AKRYLÁTOVÉ ZLOŽKY. JE ODOLNÁ TEPLOTÁM DO CCA 120°C. NECHRÁNI PRED PÔSOBENÍM ROZPÁLENÝCH TUKOV.

FUNKČNOSŤ NÁTERU: AŽ 5 ROKOV

Dodatočné parametre

Kategória: Stavebná chémia - impregnácia, lepidlá, odstraňovače
Spotreba: Cca 50 až 150 ml/m² podľa nasakavosti dreva
Účinnosť: cca 5 rokov
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz