Japonská lampa Rokkaku Yukimi

Kód: 1352/MAL3 1352/STR3 1352/VEL3 Zvoľte variant
Značka: Kameny.cz
€230,77 / ks €309 / ks €426,35 / ks od €230,77 / ks €192,31 bez DPH €257,50 bez DPH €355,29 bez DPH od €192,31 bez DPH
Skladom Sezóna 2024 Skladom Zvoľte variant
Vyberte si farebnosť lampy
Vyberte si z veľkosti lámp
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Žulová japonská lampa Rokakku Yukimi II, ktorá je vytvorená z prírodného kameňa, je veľmi obľúbenou dekoráciou do všetkých záhrad, skaliek a terás, kde dodáva jedinečný nádych japonskej kultúry a príjemnej atmosféry. Ako väčšina japonských lámp sa aj táto skladá z 5 častí a zložíte ju ako stavebnicu. Vybrať si môžete z dvoch variant veľkosti, strednej a veľkej.

Detailné informácie

Podrobný popis

Decentný a honosný vzhľad japonskej lampy Rokakku Yukimi II podtrháva prírodný kameň, z ktorého je vyrobená. Použitá bola jedinečná šedá žula, ktorá bola ručne vypracovaná do záhradnej lampy, ktorú môžete umiestniť priamo do srdca Vašej záhrady. Lampáše z prírodného kameňa už len zriedka kedy zastávajú funkciu svetelnú a dnes už slúžia prevážne ako nádherné a štýlové dekorácie záhrad. Avšak využitie tejto lampy je úplne na Vás. Elektrická inštalácia osvetlenia nie je nutná, väčšinou postačí, keď do svetelnej schránky lucerny postavíte zapálenú čajovú sviečku.

História japonských lámp začína, ako u mnohých ostatných vecí, v Číne. V Japonsku tieto lampy, ktoré môžu byť vyrobené z kameňa, dreva, alebo kovu, zdomácneli najskôr v budhistických kláštoroch a Japonci ich začali označovať súhrnným názvom – Törö. Tak, ako v krajine pôvodu, slúžili aj v kláštoroch na vytýčenie a osvetlenie ciest v záhradách a parkoch. Postupne sa začali používať aj vo verejných a súkromných záhradách a ich obľuba a rozšírenie mnohonásobne predčilo ich použitie v Číne. Kamenné lampy, sa stali nevyhnutným prvkom v čajových záhradách a podľa požiadavky na ich umiestnenie a funkciu začali vznikať nové tvary a typy. Do moderných záhrad sa lampy umiestňujú skôr z dekoračných účelov a pre vytvorenie "japonskej atmosféry" a vzhľadu záhrady. Podľa učenia Feng-Šuej sú lampy nutné na vytvorenie miesta, kde sídlia dobrí duchovia každej záhrady.


Všeobecne sa všetky japonské lampy skladajú z viacerých častí, ktoré sú spojené s piatimi budhistickými prvkami. Ich symbolika sa viaže k životu ducha po zániku fyzického tela.
Spodná časť, ktorá sa dotýka zeme, je spojená s prvkom Chi, symbolom zeme. Časť, nad podstavcom lampy, je spojená s prvkom Sui, ktorý označuje vodu. Diel, v kterom je umiestnené svetlo, reprezentuje Ka. Najhornejšie časti lampy označujú a , čo značí prázdnotu a ducha, ktorý mieri k nebu.

Japonské lampy odporúčame pripevniť na kamenný podstavec, aby počas búrky nespadli.

Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda úplne autentické. V showroome si lampy môžete osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať. A ďalšiu inšpiráciu nájdete aj na našom e-shope v kategórii sochy a výrobky z kameňa.


 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské záhrady
Materiál: Přírodní kámen
Typ kameňa: Šedá žula
Mrazuvzdornosť: Áno
Priemer klobúka malej lampy: 35 cm
Priemer klobúka strednej lampy: 45 cm
Priemer klobúka veľkej lampy: 60 cm
Výška malej lampy: 40 cm
Výška strednej lampy: 60 cm
Výška veľkej lampy: 75 cm
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz