Obklad z kameňa - Lima Crem

Kód: 208-1S1
Značka: Kameny.cz
€37,30 / balenie 0,74 m2 €31,08 bez DPH €50,41 / 1 m2
Do 8 týždňov

Chystáte sa renovovať interiér alebo zariaďujete dom, či byt a chcete siahnuť po niečom kvalitnom, praktickom, luxusnom a elegantnom? Tak s tým Vám môžeme zaiste pomôcť. Máme pre Vás v ponuke štýlový obklad Lima Crem, ktorý je z prírodného travertínu. Jedná sa o jeden z najžiadanejších prírodných materiálov, ktorý býva hojne využívaný v interiéri aj exteriéri. Medzi veľké prednosti travertínu patrí ľahká pokládka a veľmi nízke nároky na údržbu. 

Minimálne objednateľné množstvo je 10 m2.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Že je kameň príliš drahý a môžu si ho dovoliť len vybraní ľudia? Toto presvedčenie už je dávno preč, v dnešnej dobe si môžete zaobstarať krásnu prírodnú kamennú dlažbu už od pár stoviek korún. Dodajte svojmu interiéru aj exteriéru nádych luxusu a elegancie v podobe kamenného obkladu Travertínu. Jedná sa o kompaktnú formu vápenca, ktorá vzniká v riekach a horúcich prameňoch. Travertín má unikátnu kresbu a je k dostaniu v rôznych farebných prevedeniach, od svetlo béžovej, cez hnedú až k šedým odtieňom. Kresba a farba závisí od lokality, kde sa travertín ťaží. Vzhľad travertínu je tiež ovplyvňovaný klimatickými podmienkami danej lokality. Tento prírodný kameň travertín je obzvlášť vhodný ako obklad do kúpeľne, do kuchyne, obývacej izby alebo chodby, kde vďaka svojim zlatistým podtónom dodáva prívetivý a hrejivý pocit.

 

K tejto dlažbe ďalej odporúčame:
 
 
 Interiér  Exteriér 
Penetrácia   Primer G Pro  Primer G Pro
Hydroizolácia  Mapegum WPS
Impregnácia  Fleckstop W  Fleckstop WW Protect
Škárovacia hmota  Ultracolor 132  Ultracolor 132
Silikón   Mapesil LM 132  Mapesil LM 132
Údržba  Grundreiniger MN  Grundreiniger MN
 

Ponúkame tri typy kameňa Lima Crem: 

Obklad a interiérová dlažba Lima Crem - tento kameň má výšku 12 mm a skladá sa do románskeho patentu. Je možné si ho pozrieť v priloženom súbore s názvom "Kladečský plán". Travertín vo výške 12 mm je ideálny do interiéru na obklady aj dlažby. Tento travertín môžete použiť aj v exteriéri ako obklad. Túto výšku travertínu možno tiež použiť ako exteriérovú dlažbu, ale iba pre nadkryté plochy (napr. Terasy, balkóny, zimné záhrady a pod.).

Exteriérová dlažba Lima Crem - tento travertin má výšku 30 mm a je ideálnou dlažbou do exteriéru. 

Podlahová lišta - jedná sa o jednotlivé kusy s rozmermi 60 x 6 x 1,2 cm. Podlahové lišty možno však tiež využiť ako interiérovú dlažbu. Skladaním travertínových pásikov do stromčeka (podobne ako drevené parkety) docielime netypického a zároveň zaujímavého formátu prírodného kameňa. 

Koľko prírodného kameňa objednať?

  1. Vymerajte si plochu, ktorú chcete obložiť a prepočítajte jej na m²
  2. Pripočítajte približne 10 - 15% obkladového kameňa na prierezy
  3. Výsledok vložte do kolónky "Koľko m² potrebujete?".
  4. Kalkulačka Vám následne sama vypočíta, koľko balení obkladového kameňa dostanete.
  5. K obkladu Vám môžeme ponúknuť tiež kvalitné flexibilné lepidlo a impregnáciu.

Lima Crem nie je jediným produktom série Lima, ponúkame ju vo viacerých farebných prevedeniach. Prezrieť si ju teda môžete osobne na predajni, alebo zakúpením vzorky, ktorý Vám doručíme a Vy si môžete vybrať z pohodlia domova.

VZORKY si môžete objednať tu.

Průměrná spotřeba spárovací hmoty Ultracolor:

patent 1,2 cm– spára minimální – 0,3-0,4 kg/m2

Doporučená barevnost spárovací hmota Béžová 2000, č. 132.

Kladenie tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložité, čo by ste pri Vašej snahe a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody.

Ak si neviete rady, ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálne. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Obklady podľa použitia
Materiál: Přírodní kámen
Série: Crem
Vzhled: Přírodní kámen
Barevnost: Béžová, Krémová
Způsob pokládky: Do lepidla
Rozmery: Románský patent
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Travertín
Formát kameňa: Románský patent
Mrazuvzdornosť: Áno
Škárovanie: Podľa spôsobu pokládky
Hrúbka kameňa: 1,2 cm
Obsah balenia: 0,74 m²
Približná váha: 32 kg / m²
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz