Mačka ležiaca z vápenca

Kód: 9942
Značka: Kameny.cz
€80,99 / ks €67,49 bez DPH
Sezóna 2024

Mačka - ležiaca z prírodného kameňa je dnes síce predovšetkým domácim miláčikom, aj tak ale zostáva neskrotnou šelmou a jej sila je na nej poznať. Nikdy sa úplne nepodvolia vôli svojho majiteľa, ani sa nenechá skrotiť. Prvé záznamy o domestifikovaných mačkách pochádzajú zo starovekého Egypta. Tento kraj bol závislý na obiliu a mačacia schopnosť chrániť sýpky pred myšami bola pokladaná za zázračnú. Zabitie mačky sa tu trestalo smrťou. Mačka bola v Egypte považovaná za spodobnenie dvojjedinej bohyne. Na jednu stranu symbolizovala ochranu, divokosť a bojovnosť, na stranu druhú bola ale aj predstaviteľkou materstva, plodnosti a lásky. Aj u Keltov a Germánov bola mačka pre svoju neskrotnú povahu vnímaná ako posol bitky. Zároveň bola ale, podobne ako u starovekých Egypťanov, bohyňou lásky a plodnosti. U mačiek sa teda často stretávame s ženskou symbolikou. Siamské mačky boli Strážkyňami chrámov a pokladov. V Grécku boli mačky symbolom Diany a Dionýza.

Skladem pouze hladká varianta.

Detailné informácie

Podrobný popis

V Číne sú mačky pre svoju schopnosť prispôsobovať sa považované za symboly transformácie. Vďaka svojej schopnosti hubiť myši panovalo presvedčenie, že mačky vyháňajú z domu zlých duchov. Podľa čínskej mytológie sa verí, že ak niekomu venujete vyobrazení mačky spolu so slivkou a bambusom, hovoríte tým dotknutej osobe: "Prajeme ti pre všetky časy vysoký vek."

Z vlastností mačiek jasne vyplývajú jej atribúty. Nezávislosť, slobodomyseľnosť, ženská sexualita, pôvab, divokosť, démonickosť, ale aj hravosť, prítulnosť, kľud, tajuplnosť a elegancia. Zároveň je však strážkyňou rodinného krbu a obrazom plodnosti a ochranitelstva. Vhodne umiestnené spodobnenie mačky slúži na obnovenie spojenia s vlastnou kreativitou a nezávislosťou.

Ak si chcete svoju záhradu ozvláštniť soškou, z estetického ani praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál. Preto je ideálne vybrať si do záhrady výrobok, ktorý je vytesaný z prírodného kameňa.

Tento produkt je ručne vyrobený z jedného kusu žulového kameňa a má precízne remeselné spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady i ako interiérová dekorácia.

Rozmery: dĺžka 30 x výška 20 cm.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy a výrobky z kameňa
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Vápenec
Obsah balenia: 1
Výška sochy: 20cm
Dĺžka sochy: 30cm
Mrazuvzdornosť: Áno
Stabilné oproti slnečnému žiareniu: Áno
Približná hmotnosť: 10 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz