Flexibilné cementové lepidlo - MULTIELASTIK 15 kg

Kód: 5907762305105
Značka: Stegu
€24,01 / ks €20,01 bez DPH
Na objednávku

Lepidlo MULTIELASTIK je mrazuvzdorné práškové lepidlo šedej farby, ktoré je nutné rozmiešať s vodou. Univerzálne lepidlo, ktoré môžeme použiť do interiéru aj exteriéru, je flexibilné s vysokou pevnosťou pre vrstvy do hrúbky 5 mm.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Univerzálne mrazuvzdorné lepidlo STEGU

Lepidlo MULTIELASTIK je mrazuvzdorné práškové lepidlo šedej farby, ktoré je nutné rozmiešať s vodou. Univerzálne lepidlo do interiéru aj exteriéru, je flexibilné s vysokou pevnosťou pre vrstvy do hrúbky 5 mm.

Príprava podkladu:

Lepidlo je možné použiť na akýkoľvek pevný povrch: betón, tehla, silikátové tehly, sadrokartón a sadrové omietky. Povrch musí byť čistý, suchý a spenetrovaný vhodnou penetráciou. V prípade hladkého povrchu, olejovej alebo vodeodolnej maľby by mal byť povrch zdrsnený v pomeru 50% z pôvodnej plochy a následne dôkladne zbavený prachu a nečistôt.

Príprava lepidla:

Lepidlo by malo byť rozmiešané v čistej nádobe. Lepidlo nalejte do vody (5 kg lepidla na 2,8 - 3 litrov vody) a dôkladně premiešajte ručne alebo elektrickým miešadlom. Po 5 minutách znovu premiešajte. Lepidlo by malo byť použité do 20 minút.

Lepenie:

Lepidlo MULTIELASTIK nanášajte priamo na obklad (vodorovne) a na stenu (zvisle) pomocou zubového oceľového hladítka o veľkosti zubov 8 - 10 mm. Po nanesení lepidla na min. 80% plochy obkladu, obklad priložte na stenu a rovnovmerne pritlačte. Nadmerné množstvo lepidla odstraňte špachtľou.

Opravy je možné robiť do 10 minút. Lepidlo by sa nemalo používať počas dažďa, vetru alebo veľkej teploty. Okolná teplota podkladu a pri lepení nesmie byť nižšia ako 5 °C a vyššia ako 25 °C. Lepidlo nie je vhodné na použitie v prípade vrstiev hrubších viac ako 5 mm.

Odporúčanie:

Vzhľadom k rôznorodosti stavebných materiálov dostupných na trhu, musia byť pred lepením urobené skúšky za účeľom vylúčenia akéhokoľvek nepredvídateľného problému, ktorý môže nastať v priebehu lepenia.

Dodatočné parametre

Kategória: Stavebná chémia - impregnácia, lepidlá, odstraňovače
Farba: Sivá
Mrazuvzdornosť: ano
Vodeodolnosť: ano
Vydatnosť: 4 m²
Priemerná spotreba: 3 - 4 kg/m²
Voda na zamiešanie: 4 l na 15 kg
Teplota pri práci: 5 - 25 °C
Tuhnutie: 15 minút
Vytvrdzenie: 5 hodín
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz