Okrasné kamene - Žulové valouny

Kód: 2016/825BB 2016/825-BB 2016/825-1BB Zvoľte variant
Značka: Kameny.cz
€283,58 / balenie 825 kg €230,84 / balenie 825 kg €230,84 od €230,84 / balenie 825 kg €236,32 bez DPH €192,37 bez DPH €192,37 bez DPH od €192,37 bez DPH
Skladom Skladom Sezóna 2024 Zvoľte variant
Vyberte si balenie
Vyberte si veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Zaoblené, trvanlivé a prírodné – to sú naše žulové valóny. Tieto kamene sú jedinečné kusy, ktoré môžu premeniť Vašu záhradu a terasu na miesto plné pohody a prírodnej krásy. Sú vyrobené z jedného z najodolnejších prírodných materiálov na svete a vydržia mnoho rokov bez potreby údržby. Možno ich použiť vo vonkajších priestoroch, ale svoje miesto si nájdu aj v interiérovom dizajne.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Žula je známa svojou krásnou textúrou a rôznorodými farbami. Každý kameň je originál, čo znamená, že pomocou nich vybudujete unikátne designové prvky. Pomôžu Vám vytvoriť impozantný suchý potôčik, jazierka, vodopády a fontány. Skvele poslúži ako obsypový materiál na kríky a stromčeky a sú najprirodzenejším materiálom pri tvorbe skaliek a okrasných záhonov a záhradiek. Tieto valóny máme v troch frakciách 3 – 5 cm, 5 – 10 cm a 20 – 40 cm. Majú typické šedo hnedé zafarbenie s klasickým čiernym zrnením. Žulové valóny je možné tiež využiť vo verejných priestoroch ako sú parky, námestia alebo napríklad turistické trasy. Vďaka svojej odolnosti a trvanlivosti vydržia žulové valóny mnoho desaťročí bez výraznejšieho opotrebovania.

Koľko okruhliakov objednať?

  • Vymerajte si plochu, ktorú potrebujete pokryť valounky a prepočítajte jej na m²
  • V kolónke nižšie "Vyberte si veľkostnú frakciu" kliknite na požadovanú veľkosť
  • Približná spotreba je 75 kg / m² 

 

žulové valóny

 

Odporúčame Vám kombinovať valúny s valúnikmi alebo s okrasnou drťou a pred položením použiť geotextíliu. Máme pre Vás aj tip, akými kvetmi osadiť skalku. Nechajte sa inšpirovať kamennými múrikmi, nášľapmi a schodmi.

Všetky tieto prvky sa dajú zladiť s vonkajšou dlažbou a môžete vyberať ako z prírodného kameňa, tak z keramických výrobkov, ktoré sa ľahko pokladajú na terče a preto sú obľúbené ako dlažba na terasu. Schováte pod ňou vedenie inštalácie, pokládka prebieha na sucho bez použitia chémie, veľmi dobre vyrovnáva výškové rozdiely v teréne a ľahko sa realizuje.

Dodatočné parametre

Kategória: Dekoračné okrúhliaky a štrky
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Približní spotreba: 75 kg / m²
Mrazuvzdornosť: Áno
Pochôdzny produkt: Áno
Stabilné oproti slnečnému žiareniu: Áno
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz