Škárovanie dlažby 2 cm - Ecofine Romex

Kód: 7065/BEZ 7065/SED Zvoľte variant
Značka: Romex
€55,94 / ks €46,62 bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Vyberte si barevnost
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Najjednoduchšie použitie malty na škárovanie chodníkov
Škárovanie keramických dlažieb 2 cm pri pokládke do štrku
Drenážna škárovacia hmota Ecofine je jednozložková zmes pripravená na použitie. Po aplikácii v exteriéri tvrdne na vzduchu, preto je vákuovo balená. Škárovacia hmota má veľmi jednoduché použitie. Poradí si s ňou každý domáci majster. Škárovaciu hmotu môžete použiť na chodníky, okolo domu, na terasy, aj na povrchy, ktoré bývajú príležitostne zaťažené vozidlami. Škárovacia hmota je vhodná aj na všetky prírodné kamene, prírodné, betónové kamenné dosky a keramické dosky o sile 2cm.
 

Škárovaciu hmotu ponúkame v dvoch farbách: béžová, šedá

Balenie 12,5 kg

Vlastnosti:
●  Odporúčaná šířka škár od 3 mm 
●  Hĺbka škáry od 20 mm
●  Škárovacia hmota je odolná proti burine a mravcom
●  Pripravená na použitie, vákuovo balená
●  Vhodná na citlivé kamenné povrchy

 

Detailné informácie

Podrobný popis


Pozrite sa, aké je použitie jednoduché a rýchle:

Romex Ecofine - Drenážna škárovacia hmota

 

 

 

Ecofine je rýchly a jednoduchý spôsob ako aplikovať škárovaciu hmotu na položenú terasu alebo chodník. Používajte iba s vodopriepustnými vrstvami (lôžko a podkladová vrstva) alebo na svahu aspoň 2 %.

Nepoužívajte v trvalo vlhkých priestoroch (bazény, fontány, kanalizácia).

 

11

 1. Predvlhčenie:

Porézne povrchy rovnako ako vyššie povrchové teploty vyžadujú intenzívnejšie predvlhčenie vodou.

22

 

 2. Naliatie:

Otvorte vákuovo zabalené vrecko a na vopred navlhčený povrch nalejte škárovaciu maltu Romex Ecofine.

33

 3. Zapracovanie:

Dlažobnú maltu zapracujte do škár jemným postrekom vody a stierkou, aby ste zaistili úplné vyplnenie škár. Ecofine je nutné priebežne emulgovať veľkým množstvom vody.

44

 

 4. Záverečné čistenie: 

Použite navlhčenú mäkkú kefu, kým nebude z povrchu odstránená všetka zvyšková malta. Zametanie by malo byť vykonané diagonálne k spoju. Zmetený materiál znova nepoužívajte.

 

Príprava: Vyčistite škáry do hĺbky minimálne 20 mm. V prípade dopravného zaťaženia minimálna šírka škáry 5mm. Odstráňte nečistoty z povrchu, ktorý bude spárovaný. Susediace plochy prelepte páskou.

Predvlhčenie: Počas inštalácie je dôležité povrch vopred navlhčiť a udržiavať ho vlhký. Pórovitejšie povrchy a vyššia teplota povrchu vyžaduje väčšie navlhčenie. V škárach sa však nesmie hromadiť voda, podklad musí byť vodopriepustný.

Aplikácia: Otvorte vedro, vyberte vákuové vrecko, rozrežte a nalejte škárovaciu hmotu rovnomerne na dobre navlhčený povrch. Následne pomocou metličky alebo gumovej stierky zapracujte škárovaciu maltu do škár a zaistite jej preniknutie hlboko. Všetko náradie a pracovnú obuv počas škárovania čistite rozprašovačom s vodou, aby sa zabránilo znečisteniu spojivom alebo nevznikali odtlačky stôp.

Záverečné čistenie: Pomocou mäkkej kefy opatrne zameťte povrch kameňa, aby sa odstránili zvyšky malty. Zametanie by malo byť vykonané diagonálne k spoju. Zmetený materiál už znova nepoužívajte. Zvyškový materiál na povrchu kameňa je možné ešte po 24 hodinách pozametať metlou.

 

Dôležité informácie: Škárovacia hmota má špecifickú vôňu. Tá po čase zmizne, až produkt úplne vytvrdne. Odporúča sa výrobok používať v dobre vetranom priestore na vonkajšie plochy. Pri aplikácii bez predvlhčenia sa vytvorí lesklý film, ktorý zmení farbu kameňa a chráni ho pred nečistotami. To časom zmizne vplyvom poveternostných podmienok. Pracovné nástroje sa po aplikácii dajú očistiť vodou. Pri práci sa odporúča používať ochranné rukavice, okuliare a pracovný odev. Z povrchu odstráňte mach, lístie, burinu, to všetko môže zadržiavať vodu. Všetky výplňové materiály sú prírodné produkty, ktoré podliehajú prirodzeným farebným odchýlkam.

Informácie: Chvíľu trvá, kým škárovacia malta úplne vytvrdne. Proces môže trvať až 4 týždne alebo aj dlhšie, v závislosti od toho, ako často je proces prerušený dažďom alebo nízkymi teplotami. Škárovacia hmota potrebuje, aby úplne zatvrdla, potrebuje suché počasie. Vlhkosť alebo chlad tento proces predlžuje. Avšak vytvrdnutie nakoniec prebehne, skôr alebo neskôr. Na škárovanú spevnenú plochu sa odporúča nepoužívať vysokotlakové čističe počas prvého mesiaca. Rozpúšťadlá alebo zvýrazňovače farieb obsahujúce rozpúšťadlá, by sa tiež nemali používať na škárovaciu maltu, pretože dokážu maltu rozpustiť.

Doba aplikácie pri 20°C cca 25 minút.
Teplota pri aplikácii od 5 °C do max. 30°C.
Pri nižších teplotách tvrdne pomaly, pri vyšších tvrdne rýchlo.
Opätovné použitie povrchu pri 20°C - po 24 hodinách pochôdzne, po 6 dňoch plná záťaž.
Skladovateľnosť: 24 mesiacov v suchu, bez mrazu.
Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

 

  Spotreba v kg/m2 - Základ pre výpočet: hĺbka škáry Ø 30mm 
  Šírka škáry
  Veľkosť kameňa
 80 × 40 cm  60 × 60 cm  40 × 40 cm  32 × 24 cm  24 × 16 cm  9 × 11 cm
 5 mm   0,9 kg  0,8 kg   1,2 kg  1,7 kg  2,4 kg   4,4 kg
 10 mm   1,7 kg   1,5 kg   2,3 kg   3,2 kg   4,5 kg   7,9 kg 
 

Dodatočné parametre

Kategória: STAVEBNÁ CHÉMIA
Balenie: 12,5 kg
Odporúčaná šírka škáry: od 3 mm
Hĺbkové škáry: od 20 mm
Vlhčenie: Počas inštalácie je dôležité povrch vopred navlhčiť a udržovať ho vlhký.
Úplné vytvrdnutie: až 4 týždne
Mrazuvzdornosť: Áno
Spotreba: Závisí od veľkosti škáry a od veľkosti dlažby - tabuľka
Video: https://www.youtube.com/watch?v=dQtctkx2fLE

Drenážna škárovacia hmota

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz