Slon zo žuly

Kód: 111/RUZ 111/SED Zvoľte variant
Značka: Kameny.cz
€80,74 / ks €67,28 bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Vybere si farbu
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Slon je významným pozitívnym symbolom životnej energie, sily, múdrosti a vysokých morálnych kvalít. Pokladá sa za symbol suverenity a zároveň neporaziteľnej sily a pevnosti. Patrí medzi obyvateľov pozemského raja, platil za múdreho vodcu udávajúceho správny smer. Prenikol do mariánskej typológie a stal sa jedným z príkladov atribútov uvážlivosti. Slon je pokladaný za vzor mravnej sily a je považovaný za symbol obozretnosti dvoch slonov stojacich oproti sebe u stromu života. Slon je tak symbolom života a krstu. Samica rodí mláďatá a samec je na stráži, aby podľa mytológie zahnal draka, ktorý matku a mláďa ohrožuje.

Detailné informácie

Podrobný popis

Slon je kráľovským jazdeckým zvieraťom Ázie. Je uctievaný pre svoju silu a múdrosť. V hinduistických predstavách bol Airavata, otec všetkých slonov,  zvieraťom, na ktorom jazdil boh Brahma. Bohyňa Ganeša so sloňou hlavou je bohyňou šťastia a úspechu. V buddhizme má slon zvláštnu úlohu, pretože kým sa Buddha znovuzrodil ako človek, žil na zemi ako biely slon.

Slon svojou silou chraňuje domov a takmer na celom svete je považovaný za symbol šťastia. Ľudia veria, že slon so zdvihnutým chobotom víta nové príležitosti, zatiaľčo slon s chobotom dole symbolizuje dlhovekosť.

V Thajsku je zvykom, že novomanželia (aj iní ľudia, ktorí potrebujú šťastie) prechádzajú pod bruchom slona.

Slon bývá taktiež súčasťou obrázkov pozemského raja. Podobizne slona sa ztvárňují v obrazoch, soškách, amuletoch, šperkoch, obrazoch aj dekoračných predmetoch.

Ak chcete svoju záhradu obzvláštniť soškou, z estetického aj praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál. Preto je ideálne vybrať si do záhrady výrobok, který je vytesaný z prírodného kameňa. Veľmi dobre vyzerá kamenná socha slona umiestnená medzi rastlinami.

Tento produkt je ručne vyrobený z jednoho kusu žulového kameňa a má precízne spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady aj ako interiérová dekorácia.

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy a výrobky z kameňa
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Výška sochy: 25cm
Dĺžka sochy: 30cm
Mrazuvzdornosť: Áno
Stabilné oproti slunečnému žiareniu: Áno
Približná hmotnosť: 13,5 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz