Obkladový kameň - Travertino Aurum DOPRAVA ZDARMA

Kód: 240S1
Značka: Kameny.cz
€15,13 / balenie 0,366 m2 €12,61 bez DPH €41,34 / 1 m2
Skladom

Travertínový obklad s veľmi zaujímavou farebnosťou a hladkým povrchom. Tento kamenný obklad je vďaka svojej pevnosti veľmi vhodný na zaťažované plochy, ako sú kúpeľne či kuchyne. Travertino Aurum je mrazuvzdorný prírodný kameň, ktorý môžete použiť aj v exteriéroch, napríklad ako obklad fasád alebo soklov domov.

Obkladový kameň Travertino Aurum predávame v jednotlivých pásikoch s rozmermi 6 cm x 41 - 43 cm s hrúbkou 1,2 cm. Jednotlivé pásiky nie sú balené v škatuli, ale po jednotlivých kusoch.

Minimálne objednateľné množstvo je 10 m2.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 

Exkluzívny prírodny kamenný obklad TRAVERTINO AURUM je jedným z najpoužívanejších obkladov v našom sortimente. Vďaka vlastnostiam travertínu možno tento obklad využiť do interiéru aj exteriéru. Séria Travertino je kvalitný, pevný a mrazuvzdorný kameň unikátnych farieb. Veľkosti jednotlivých kusov majú výšku 6 cm a dĺžka sa pohybuje medzi 41 až 43 centimetrami. V jednom balení dodávame 10 kusov, ktoré vystačia na 0,366 m².

Prírodný kamenný obklad môže mať rôzny tvar, štruktúru a odlišnosť vo farebnej skladbe. Každý kameň je jedinečný a originálny. Neopakovateľnosť prírodného kameňa je hlavnou prednosťou pred kameňom umelým. Preto tiež fasádne kamenné obklady navodzujú vzhľad modernej architektúry a snúbi originálne ráz domu s vysokou úžitkovou hodnotou. Ďalšiou prednou výhodou prírodného kameňa je obrovská životnosť, stálosť a bezúdržbovosť oproti bežným fasádnym materiálom, ako je napríklad drevo, alebo fasádna omietka. Rovnako ako v exteriéri, tak aj v interiéri domu je možnosť využitia prírodného kameňa nielen ako charakteristický rys celej stavby, ale ako doplnok, ktorý túto dlažbu odlišuje od ostatných časti domu.

Kde sa dá travertín použiť?

Vďaka výške 6 cm každého kusu je tento kameň ideálnou voľbou ak potrebujete položiť sokle v priestoroch interiérových i exteriérových. Ďalej je vhodný na zaťažované plochy v kuchyniach, kúpeľniach alebo v okolí krbov. Najčastejšie však býva z Travertino Aurum obložená fasáda či sokle okolo domu. Najlepšou voľbou je kombinácia s kamennou podlahou. Pri voľbe dlažby s travertínu môžete zladiť celý interiér do jedného odtieňa. Napríklad použitie dlažby Lima Crem, Trendo crem alebo Patento Gereon.

Moderní kamenný obklad Travertino Aurum

VZORKY si môžete objednať tu.

K tomuto produktu odporúčame lepidlo Adesilex P9 - bílé lepidlo , impregnáciu WProtect a škárovaciu hmotu Ultracolor.

Priermerná spotreba škárovacej hmoty Ultracolor:

61x40,6x3 cm – škára 5 mm – 1,1 kg/m2

Odporúčaná farebnosť škárovacej hmoty Marone, hnedá, č. 142.

Kladenie tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložitého, čo by ste pri Vašej snahe a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody.

Ak si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálne. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: CELÝ SORTIMENT
Materiál: Prírodný kameň
Tvar: Modul
Farebnosť: Zlatá, Žltohnedá
Hrúbka: 2 cm
Rozmery: 53 cm x 17,5 cm
Séria: Aurum
Spôsob pokládky: Do lepidla
Vzhľad: Prírodný kameň
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Travertín
Mrazuvzdornosť: Áno
Škárovanie: Áno
Hrúbka kameňa: 1,2 cm
Obsah balenia: 0,366 m²
Počet kusov v baleni: 10 ks
Formát kameňa: 6 cm x 41 - 43 cm
Hmotnosť 1 m²: cca 30 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz