Kôň z mramora

Kód: 353
Značka: Kameny.cz
€426,77 / ks €355,64 bez DPH
Skladom

Kôň býval považovaný za sprievodcu Bohov a symbol pohybujúceho sa života. Krása, rýchlosť, sexuálna čulosť, plodnosť - to sú vlastnosti najčastejšie pripisované koňom. V Grécku boli kone symbolom slnka, lebo ťahali voz boha slnka Apolóna. Poseidón, boh morí, mal zase kone, ktorí vyjadrovali jeho búrlivosť. V mytológii Keltov, ktorí boli veľmi úspešní v chove koní, bývajú zobrazovaní žrebci aj kobyly. Najvýraznejšou je však konská bohyňa Epona, ktorá je spájaná s plodnosťou a dostatkom. Ochraňovala konská stáda, jazdca a bojovníky na koňoch. Bohyňa Epona bola v 1. - 4. stor. n. l. uctievaná v celom Keltskom svete, kde kôň neskôr dostáva aj krídla, pretože svoje chránence vyprevádza nielen po ceste životom, ale aj na onen svet. V Číne je kôň súčasťou zverokruhu, v ktorom symbolizuje neskrotnú silu a mladosť. Táto symbolika koní, využívaných od vekov ako ťažné a bojové zvieratá, je podobná vo všetkých kultúrach a prevažuje v našom chápaní až dodnes.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ak si chcete svoju záhradu ozvláštniť soškou, z estetického ani praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál, preto je ideálny vybrať si do záhrady výrobok, ktorý je vytesaný z prírodného kameňa.

Tento produkt je ručne vyrobený z jedného kusu žulového kameňa a má precízne remeselné spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady aj ako interiérová dekorácia.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz