Pagoda - Japonská lampa

Kód: 2190
Značka: Seviano
€1 427,27 / ks €1 189,39 bez DPH
Podzim 2024

Nádherná japonská lampa - Pagoda je vyrobená z prírodného kameňa. Približná výška japonskej lampy je 200 cm. Vytvorte si jedinečnú pokojnú japonskú záhradu s originálnou lampou Pagoda, ktorá dodá Vašej záhrade japonský nádych a príjemnú atmosféru. Japonská lampa čiže lampáš je vyrobená zo šedej žuly, ktorá podčiarkne jej jednoduchosť a čistotu, na hodnote tohto záhradného doplnku hrá veľkú úlohu aj jej ručné spracovanie, ktoré robí z výrobkov dokonale jedinečnú lampu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jedinečná japonská lampa Pagoda s výškou približne 200 cm je vyrobená z prírodného kameňa. Materiálom je sivá žula, ktorá dodáva lampe unikátny vzhľad a osobitosť.

Kamenná lampa Pagoda vysoká päť poschodí symbolizuje zem, vodu, oheň, vietor a oblohu. Táto lampáš sa veľmi často umiestňuje do blízkosti zvonice či vodného toku, jazierka. Podľa svojho postavenia nesie tiež odlišný význam. V Oregone, USA, je Pagoda umiestnená vo Washingtonskom parku. Táto vysoká päťposchodová kamenná lampáš je položená v machu pri päte lucerny, predstavuje tu ostrov Hokkaidó.

História japonských lámp začína, ako u mnohých iných vecí, v Číne. V Japonsku tieto lampy, ktoré môžu byť vyrobené z kameňa, dreva, alebo kovu, zdomácneli najskôr v budhistických kláštoroch a Japonci ich začali označovať súhrnným názvom - toro. Tak, ako v krajine pôvodu, slúžili aj v kláštoroch k vytýčeniu a osvetleniu ciest v záhradách a parkoch. Postupne sa začali používať aj vo verejných a súkromných záhradách a ich obľuba a rozšírenie mnohonásobne prekonalo ich použitia v Číne.
Kamenné lampy, sa stali nevyhnutným prvkom v čajových záhradách a podľa požiadavky na ich umiestnenie a funkciu začali vznikať nové tvary a typy. Do moderných záhrad sa lampy umiestňujú skôr z dekoračných účelov a pre vytvorenie ,,japonskej atmosféry" a vzhľadu záhrady. Podľa učenia Feng-Šuej sú lampy nutné pre vytvorenie miesta, kde sídlia dobrí duchovia každej záhrady.

Všeobecne sa všetky japonské lampy skladajú z viacerých častí, ktoré sú spojené s piatimi budhistickými prvkami. Ich symbolika sa viaže k životu ducha po zániku fyzického tela.
Spodná časť, ktorá sa dotýka zeme, je spojená s prvkom Chi, čo je symbol krajiny. Časť, nad podstavcom lampy, je spojená s prvkom Sui, ktorý značí vodu. Diel, v ktorom je umiestnené svetlo, reprezentuje Ka. Najhornejšie časti lampy označujú FU a KU, čo značí prázdnotu a ducha, ktorý mieri k nebu.

Pred založením záhrady v japonskom štýle je potrebné premýšľať o základných otázkach. Patrí k nim na jednej strane želanie a predstava majiteľa záhrady, na druhej strane existujúce podmienky a zdroje. Úspešne docieliť vo vlastnej záhrade harmónie a krásy pravej japonskej záhrady nie je úplne jednoduché, ale nie je to ani nemožné. S určitou dávkou záhradníckych a stavebných vedomostí aj s trochou zručnosti sa podarí aj úplnému laikovi prepožičať vlastnej záhrade nádych Ďalekého Východu. Ak si však nie ste úplne istí, potrebujete poradiť alebo len nasmerovať, neváhajte sa obrátiť na našich odborníkov, ktorí sa Vám budú veľmi radi venovať.

Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda plne autentické. V našej predajni si lampy môžete tiež prísť osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Výrobky z kameňa
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Výška japonské lampy: cca 200 cm
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz