Pieskovcová lampa

Kód: 154/75 154/90 154/105 154/130 Zvoľte variant
Značka: Seviano
€276,94 / ks €357,20 / ks €437,47 / ks €638,15 / ks od €276,94 / ks €230,78 bez DPH €297,67 bez DPH €364,56 bez DPH €531,79 bez DPH od €230,78 bez DPH
Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Zvolte variantu
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Japonská pieskovcová lampa je vyrobená z prírodného pieskovca a je unikátnym doplnkom záhrady. Ponúkame Vám ju v niekoľkých veľkostiach 75 cm, 90 cm, 105 cm, 130 cm a 170 cm. Ako všetky japonské lampy aj táto je vyrobená ako stavebnica, skladá sa zo 6 častí. Očarenie, ktoré vychádza z umelecky spracovaných motívov, zanechá u mnohých Vašich návštevníkov trvalé stopy. Zamilujú sa do lampy na prvý pohľad, ale až tak jednoducho sa im neopozerá. U mnohých z nich to vzbudí prianie premeniť vlastný pozemok a vlastnoručne si zriadiť japonskú záhradu alebo aspoň priniesť do nej nejaký japonský prvok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pieskovcová lampa je vhodná do záhrady, k jazierku alebo potôčiku. Dokonale sa hodí aj na Vašu terasu. Vďaka pieskovcu má lampa jedinečný a osobitý vzhľad, ktorý prinesie do vašej záhrady upokojujúcu a príjemnú atmosféru. Tieto pieskovcové japonské lampy máme vystavené v našej kamennej predajni Kameny.cz vo Valašskom Meziříčí, kde si ich môžete osobne prísť pozrieť a nechať sa inšpirovať.

 
História japonských lámp začína, ako u mnohých ostatných vecí, v Číne. V Japonsku tieto lampy, ktoré môžu byť vyrobené z kameňa, dreva alebo kovu, zdomácneli najskôr v budhistických kláštoroch a Japonci ich začali označovať súhrnným názvom – Törö. Tak, ako v krajine pôvodu, slúžili aj v kláštoroch na vytýčenie a osvetlenie ciest v záhradách a parkoch. Postupne sa začali používať aj vo verejných a súkromných záhradách a ich obľuba a rozšírenie mnohonásobne predčilo ich použitie v Číne. Kamenné lampy, sa stali nevyhnutným prvkom v čajových záhradách a podľa požiadaviek na ich umiestnenie a funkciu, začali vznikať nové tvary a typy. Do moderných záhrad sa lampy umiestňujú z dekoračných účelov a na vytvorenie "japonskej atmosféry" . Podľa učenia Feng-Šuej sú lampy potrebné na vytvorenie miesta, kde sídlia dobrí duchovia každej záhrady.
 
Všeobecne sa všetky japonské lampy skladajú z viacerých častí, ktoré sú spojené s piatimi budhistickými prvkami. Ich symbolika sa viaže k životu ducha po zániku fyzického tela. Spodná časť, ktorá sa dotýka zeme, je spojená s prvkom Chi, čo je symbol zeme. Časť, nad podstavcom lampy, je spojená s prvkom Sui, ktorý je symbolom vody. Diel, v ktorom je umiestnené svetlo, reprezentuje Ka. Najvyššie postavené časti lampy sa označujú  a , čo znamená prázdnotu a ducha, ktorý mieri k nebu.
 
Ako vybudovať japonskú záhradu? Chcete oázu pokoja a čistoty? Pre meditačnú japonskú záhradu nie je žiadny pozemok príliš malý. Na rýdzu meditačnú záhradu s kameňmi, lampou a štrkovou plochou nájdete miesto prakticky kdekoľvek a nemusí byť nutne ani drahá. Často na realizáciu karesansui podľa japonského vzoru vyhovuje už malý dvor.
 
Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda úplne autentické. V našej predajni si lampy môžete osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ďalšie okrasné záhradné prvky a kamenné výrobky, ktoré ponúkame, môžete nájsť aj na našom webe v kategórii sochy a výrobky z kameňa.

Dodatočné parametre

Kategória: ZÁHRADA
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Pískovec
Mrazuvzdornosť: Áno
Výška: 75 cm, 90 cm, 105 cm, 130 cm a 170 cm
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz