Žulové gule - pemrlované

Kód: 1304/OE 3 1304/OE 4 1304/OE 6 Zvoľte variant
Značka: Seviano
€116,39 €276,94 €517,74 od €116,39 €96,99 bez DPH €230,78 bez DPH €431,45 bez DPH od €96,99 bez DPH
Podzim 2024 Podzim 2024 Podzim 2024 Zvoľte variant
Vyberte si velikost koule
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Žulové gule sú vyrobené z prírodného kameňa a ich povrch je upravený špeciálnou metódou - tzv. pemrlovaním. Kamenné gule sú našimi zákazníkmi veľmi obľúbené, pretože dokážu vytvoriť netradičnú a na pohľad veľmi príjemnú dekoráciu záhrady. Dostupné sú v štyroch veľkostných priemeroch - 30 cm, 45 cm a 60 cm. V záhrade dekoračné gule najlepšie vyzerajú v rôznych veľkostných kombináciách. Pokiaľ chcete svoju záhradu oživiť netradičnou kamennou dekoráciou, gule sú skvelou voľbou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Žulové gule sú vyrobené z prírodného kameňa a ich povrch je upravený špeciálnou metódou - tzv. pemrlovaním. Žulové gule sú našimi zákazníkmi veľmi obľúbené, pretože dokážu vytvoriť netradičnú a na pohľad veľmi príjemnú dekoráciu záhrady. Vybrať si môžete z niekoľkých veľkostí, najlepšie vyzerá kombinácia niekoľkých veľkostí dohromady.

Čo znamená pemrlovanie?

Pemrlovanie žuly je mechanická povrchová úprava viditeľných plôch kameňa. Plochy sa upravujú údermi pemrlice, čo je kladivo opatrené pracovnou štvorcovou plochou s kovovými ihlanmi. V odborných textoch sa používa aj termín štokovania, ktorý má pôvod v nemeckom pomenovaní pemrlice Stockhammer. Pemrlovanie sa vykonáva ručným náradím, dnes už prevažne elektrickým. Kvalita upravovaného povrchu je závislá od počtu a rozmerov hrotov na pemrlovacom kladive.

Žulové gule – prírodná dekorácia v záhrade

Každá záhrada je pre jej majiteľa útočiskom pred stresom a zhonom dnešnej doby, je oázou pokoja a pohodlia, môže predstavovať krásu a eleganciu či naopak priestor na šport a zábavu. Záhradu si môžete doladiť podľa svojho vlastného vkusu napríklad o dekoratívne žulové gule, ktoré sa často inštalujú na okruhliaky, okruhliaky a drviny. Vyberať môžete zo širokej ponuky. Okruhliaky a drviny môžete kombinovať s neviditeľnými obrubníkmi a vytvoriť tak krásny záhon na záhrade. Kamienky pekne opticky ale aj prakticky oddelia trávnaté plochy od stromov a kríkov alebo doplnia skalku. Nechajte sa inšpirovať v našej predajni Showroom Seviano v Beskydoch, kde na rozsiahlej ploche môžete vidieť vystavené výrobky.

Ku kamenným žulovým guliam sa hodia prírodné dekorácie, rôzne kvety a rastliny, doplniť ich môžete o fontány, kamenné sošky, pítka, kvetináče alebo si môžete zvoliť niektorý zo solitérov.

Žulové gule rozvážame po celej Českej republike, a to v rámci spolupráce s dopravcami. Podmienky prepravy nájdete tu.

Dodatočné parametre

Kategória: ZÁHRADA
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Hmotnosť ø 30 cm gule: cca 35 kg
Hmotnosť ø 45 cm gule: cca 150 kg
Hmotnosť ø 60 cm gule: cca 350 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz