Instalačná sada pre SÚPRAVU FONTÁN

Kód: 1126
Značka: Seviano
€109,40 / sada €91,17 bez DPH
Skladom

Inštalačná sada pre súpravu fontán obsahuje všetky komponenty potrebné k sprevádzkovaniu fontán. Oproti bežnému setu k inštalácii obsahuje rozdeľovač so štyrmi nezávisle na sebe nastaviteľnými ventilmi na kohútik 1 "s redukciami 3/4" a mosadznou redukciou. Táto inštalačná sada je vhodná v prípade, že zakúpite set fontán o 2 - 3 kusoch, ktoré sú postavené vedľa seba.

Detailné informácie

Podrobný popis

Inštalačná sada k setu fontán je vhodná pre všetky naše prírodné kamenné fontány o 2 - 3 kusoch. Všetky fontány z prírodného kameňa v našej ponuke, majú prevŕtanú dieru, ktorou čerpadlo tlačí vodu hore zo zbernej nádrže. Voda potom voľne tečie po povrchu kameňa späť do zbernej nádrže pod fontánkami.

 
Inštalačný set obsahuje tieto komponenty:
 
1. zberná nádrž (stavebné vedierko) 78 x 54 x 32 cm
2. jazierková fólia
3. pororošt
4. hadica 
5. čerpadlo
6. mušina (jemné pletivo) - zabranuje prepadávaniu jemnejších obsypových materiálov do priestoru zbernej nádrže
7. Rozdelovač
8. Mosazná redukcia
 
 
Postup osadenia fontány:
Stavebné vedro zakopeme do zeme tak, aby vrchný lem vedrá bol zarovnaný s úrovňou zeme. Terén okolo vedrá vyspádujeme tak, aby voda mohla stekať späť do vedra. Na vyspádovaný terén okolo vedrá položíme jazierkovú fóliu, aby voda, ktorá na fóliu dopadne, mohla tiecť do vedra.
Ďalej do vedra položíme čerpadlo, na ktorom je nasadená hadica s rovnakým vonkajším priemerom, ako je vnútorný priemer diery vo fontáne. Následne na stavebné vedro položíme pororošty ktorým sa pretiahne ako prívod elektriny ku fontáne, tak hadice od čerpadla. Pororošty slúžia ako nosný prvok, na ktorom fontána stojí - musí byť preto položený rovno a podopretý zo všetkých štyroch strán. Ak by ktorákoľvek hrana či roh pororoštu nebola podopretá, nie je zaručená jeho nosnosť.
V prípade, že na obsyp používame drť alebo valounky, ktoré sú menšie ako jednotlivé polia pororoštu, je potreba na pororošty položiť ešte mušinu (jemné pletivo), aby kamienky neprepadávali do zbernej nádrže.
Nakoniec na hadicu prestrčenú okom pororoštu nasadíme fontánu a nádrž zalejeme vodou. Fontánu obsypeme kamienkami a máme hotovo.
 
Ak je to možné, na zimné obdobie je vhodné čerpadlo vytiahnuť. Ak tomu tak nie je, ako v našej predajni, stačí vyčerpať vodu.
  

Dodatočné parametre

Kategória: ZÁHRADA
Obsah balení: 1
Dĺžka prívodného kábla k čerpadlu: 1,8 cm
Rozmery pororoštu: 100 x 50 cm
Zberná nádrž: 90l
Rozdeľovač: 4 ventily
Výkon čerpadla: 25 W
Průtok čerpadla: 1950 l/h
Maximální hladina čerpadla: 1,95 m
Průměr hadice čerpadla: 20 mm
Váha čerpadla: 1,05 kg
Rozměry čerpadla: 157 x 85 x 104 mm
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz