Japonská lampa Nishino

Kód: 1355
Značka: Seviano
€910,43 / ks €758,69 bez DPH
Skladom

Materiál lampy z vápenca má rozmanitú štruktúru a môže na sebe mať prvky, ktoré môžu pôsobiť ako vady alebo kazy, a preto sa vždy pri objednávke informujte na našom tel. čísle a my konkrétnu lampu nafotíme a fotografie zašleme. Vďaka tomu budete mať konkrétnejšie informácie o vzhľade lampy.

Na rozdiel od čínskych záhrad, z ktorých použitie kameňov pôvodne vzišlo, sa v Japonsku príliš nepoužívajú kamene mimoriadnych bizarných tvarov, usilujeme totiž o jednoduchosť a autenticitu. Japonská lampa Nikumi Lantern z prírodného kameňa je vyrobená z žuly, ktorá dodáva lampe odolnosť voči mrazu. Lampióny z prírodného kameňa len zriedka kedy vydávajú svetlo a dnes už slúži prevažne ako nádherné a štýlové dekorácie záhrad a to najmä na zvýraznenie tých japonských. Táto jedinečná lampa Vám dokonale vytvorí príjemnú a pokojnú atmosféru priamo v srdci Vašej záhrady. Lampa je vysoká 150 cm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Japonská lampa Nikumi Lantern vápencová je vyrobená z prírodného kameňa. Ako každá japonská lampa je aj táto stavebnica, ktorá obsahuje 5 ks kameňa. Japonská lampa je jedným z najdôležitejších prvkov v japonskej záhrade. Každý typ lampy bol podľa japonskej tradície postavený na určité miesto.

Japonská záhrada je v dnešnej dobe veľmi vyhľadávaný pojem vo svete. Japonská úprava pozemku sa využíva pre okrasné záhrady rodinných domov aj napríklad v parkoch. Záhrada je upravená obvyklým alebo podobným tradičným záhradníckym spôsobom v štýle okrasných záhrad v Japonsku. Napodobňovanie týchto úprav sa rozšírilo po celom svete a kvôli odlišnostiam japonskí záhradní architekti začali využívať estetiku ovplyvnenú budhizmom. Preto v našej ponuke nájdete rôzne druhy kamenných japonských lámp a sôch Budhov.  

História japonských lámp začína, ako u mnohých iných vecí, v Číne. V Japonsku tieto lampy, ktoré môžu byť vyrobené z kameňa, dreva, alebo kovu, zdomácneli najskôr v budhistických kláštoroch a Japonci ich začali označovať súhrnným názvom - toro. Tak, ako v krajine pôvodu, slúžili aj v kláštoroch k vytýčeniu a osvetleniu ciest v záhradách a parkoch. Postupne sa začali používať aj vo verejných a súkromných záhradách a ich obľuba a rozšírenie mnohonásobne prekonalo ich použitia v Číne.
Kamenné lampy, sa stali nevyhnutným prvkom v čajových záhradách a podľa požiadavky na ich umiestnenie a funkciu začali vznikať nové tvary a typy. Do moderných záhrad sa lampy umiestňujú skôr z dekoračných účelov a pre vytvorenie ,,japonskej atmosféry" a vzhľadu záhrady. Podľa učenia Feng-Šuej sú lampy nutné pre vytvorenie miesta, kde sídli dobrí duchovia každej záhrady.

Odporúča sa japonské lucerny pripevniť na kamenný podstavec, aby počas búrky nespadli.

Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda úplne autentické. V našej predajni si lampy môžete osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ďalšie okrasné záhradné prvky a kamenné výrobky, ktoré ponúkame, môžete nájsť aj na našom webe v kategórii sochy a výrobky z kameňa.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Výrobky z kameňa
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Mrazuvzdornosť: Áno
Rozměry: výška cca 150 cm, 46 x 46 cm
Váha: cca 160 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz