Povrchový modul Spiral Anksys® PM70

Kód: 5441
Značka: ECORAW ®
€0,32 €0,27 bez DPH
Na objednávku

Povrchový modul PM70 je přídavnou součástí kotvy SA a využívá se pro kotvení fasád s vysokým zatížením obklady a konstrukcemi. Může být instalován pod armovací tkaninou, případně povrchově přes vyztuženou základní vrstvu.

Povrchový modul MP70 je určen společně s Spiral Anksys® SA ke zvýšení povrchové a smykové nosnosti tepelně izolačních fasád (EPS a MW) s obklady se zatížením na líci větším než 30 kg/m2.

Spiral Anksys® SA společně s modulem PM70 je dále určena pro upevnění minerálních izolací s nízkou pevností v tahu kolmo k rovině s TR menší 10 kPa a pro kotvení izolací plochých střech a stropů.

Ke kotvě nabízíme také výplňové hmoty SAF1 a SAF3, ta je určena na izolace s požadavky na požární klasifikaci.

Minimální objednatelné množství je 10 ks.

Detailné informácie

Podrobný popis

Povrchový modul PM70 je přídavnou součástí kotvy SA a využívá se pro kotvení fasád s vysokým zatížením obklady a konstrukcemi. Může být instalován pod armovací tkaninou, případně povrchově přes vyztuženou základní vrstvu.

Kotva je dále certifikována pro dodatečné kotvení tenkých izolací s tloušťkou menší 80 mm v rámci sanací a oprav staticky nestabilních zateplovacích systémů a pro zdvojování zateplovacích systémů, včetně deklarace pro přenos tahového i smykového zatížení ze zateplovacího systému do podkladové konstrukce dle ETA 18/0965.

Kotevní těleso průměru 14 mm je vyrobeno z kovové tkaniny z pozinkovaného ocelového drátu. Nulová teplená vodivost kotevního místa je zajištěna integrovaným povrchovým modulem PM70 průměru 70 mm, který je vyroben z ABS.

Injektáž kotev Spiral Anksys® SA s modulem PM70 je prováděna výhradně expanzními výplňovými hmotami SAF1 nebo SAF3.

  • Jeden princíp pre všetky aplikácie

Injektované kotvenie Spiral Anksys® je určené pre všetky kategórie podkladu A / B / C / D / E podľa EAD a typy izolácií. Účinné kotvenie aj na nesúdržných podkladoch (menej 80 kPa) a podkladoch s vysokou nerovnosťou do 20 mm / 1 m.

  • Profesionálne zateplenie novej generácie

Injektované kotvenie vytvára monolitické spojenie zatepľovacieho systému, čím chráni ako z hľadiska zaťaženia vetrom, teplotami, tak i vlastnou váhou a to pri max. posune izolácie do 1 mm.

  • Rýchla a efektívna montáž

Profesionálna a vysoko efektívna montáž aj v najťažších podmienkach. Žiadne skrutkovanie či zatĺkanie. Zápustná montáž v jednej operácii - žiadne zátky.

  • Bezpečnosť a vysoká životnosť

Injektovaný postup montáže so 100% účinnosťou bez ohľadu na spôsoby vŕtania či súdržnosť podkladu. Odolnosť voči dynamickému zaťaženiu vetrom až 6 kPa (3 × vyššia vyžadujú normy EÚ).

  • Kotvenie fasád s vysokým zaťažením

Systém je certifikovaný pre šmykové zaťaženie. Deklarácia Spiral Anksys® umožňuje vypracovanie statických posúdení na šmykové i ťahové zaťaženie ETICS s obkladmi či konštrukciami.

  • Nulová tepelná strata

Komplexné odizolovanie kotviaceho miesta s deklaráciou nulového bodového prestupu tepla (0,000 W / K) pre všetky typy izolačných materiálov. Vysoko účinný spoj bez tepelných strát a kondenzácie.

  • Ekonomická výhodnosť

Schopnosť vykonávať nové zateplenie, sanácie aj zdvojovanie zatepľovacích systémov pri minimálnom počte kotiev. V rozsahu 6 až 8 injektovaných kotiev na m2 možno ukotviť až 90% objektov v rámci Európskej únie. Menej kotiev znižuje prácnosť, nenarušuje statiku konštrukcií, eliminuje tepelnú stratu.

  • Technológia s európskou certifikáciou CE

Komplexná certifikácia pre najširšie spektrum aplikácií prináša všetkým projektantom a statikom jedinečnú záruku spoľahlivosti tohto riešenia. Deklarácie injektovaného kotvenia násobne prevyšujú požiadavky dané stavebné normou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz