Nepravidelný kamenný obklad Kora Medu

Kód: 1144/PAL
Značka: Kameny.cz
€489,41 / paleta €407,84 bez DPH €19,58 / 1 m2
Skladom

Kora Medu je obkladový kameň vyrobený z ruly. Možno ho použiť v interiéri a je vhodný aj do exteriéru napríklad na fasádu alebo krb.

Tento obklad sa tiež často používa v interiéroch chát a chalúp, a to predovšetkým na chodby a do spoločenských priestoroch. Materiálom Kora Medu je rula, ktorá dodáva obkladom dokonalý a osobitý vzhľad. 

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
 
Obkladový kameň Kora Medu je vyrobený z prírodnej ruly. Nepravidelný tvar aj farebnosť zaručuje originalitu a vyzerá krásne na menších aj väčších plochách. Ide o veľmi odolný obkladový kameň, ktorý je veľmi obľúbený na fasády, krby ale aj do interiéru.
 

Kôra Medu ponúkame balenú na palete približne 1000 kg, spotreba sa líši podľa veľkosti špáry:

Široká špára: 4 - 7 cm je spotreba 42 kg/ m², z palety vytvoríte približne 25 m²

Bežná špára: 2 - 4 cm je spotreba 48 kg/ m², z palety vytvoríte približne 22 m²

Úzka špára: 1 - 2 cm je spotreba 55 kg/ m², z palety vytvoríte približne 19 m²

 
K tomuto obkladu odporúčame:
 
 Interiér  Exteriér 
Penetrácia   Primer G Pro  Primer 3296
Impregnácia  Fleckstop W  Porosil RVV 
Lepidlo  Keraflex Extra  Keraflex Extra
Škárovacia hmota  NVL 300  NVL 300
 

 

Obklad je tiež veľmi nenáročný na údržbu, nepotrebuje žiadnu špeciálnu chemickú úpravu, najlepším variantom je priebežná starostlivosť o kameň bežným zametaním, veľmi účinné je aj ju čistiť vodou. Pokiaľ v exteriéri využívate vysokotlakový čistič, použite skôr slabší prúd, potom zostane Váš obklad nezkonale čistá.

Kora Medu nie je jediným produktom série Kora, ponúkame ju vo viacerých farebných prevedeniach. Prezrieť si ju teda môžete osobne na predajni, alebo zakúpením vzorky, ktorú Vám doručíme a Vy si môžete vybrať z pohodlia domova. 

Pokládka tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložitého, čo by ste pri trocha snahy a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody.

Ak si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálna. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

Dodatočné parametre

Kategória: KAMENNÝ OBKLAD
Materiál: Prírodný kameň
Série: Medu
Barevnost: hnedosivý, šedý
Tvar: Nepravidelný
Typ kameňa: Rula
Použitie: Exteriér - vonkajší, Interiér - interiér
Hrúbka: 1,5 - 3 cm
Spôsob inštalácie: Na lepidlo
Obsah balenia = 1 paleta: cca 1000 kg
Počet kusov do 1 m²: 6 - 9
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz