Neviditeľný obrubník ® 45 - 1000 x 80 x 45 mm

Kód: 9163
€3,06 / bm €2,55 bez DPH
Vypredané

Neviditeľný obrubník je ideálnym riešením pri oddelovaní dvoch plôch v záhrade. Neviditeľný obrubník ® je úžasným pomocníkom pri úpravách a budování záhrad. Neviditeľné obrubníky ® majú oproti klasickým betónovým obrubníkom veľa predností. Rozmery sú 1000 x 85 x 98 mm, hmotnosť cca 0,8 kg. Neviditeľné obrubníky a plastové klince sú vyrobené z polypropylénu. Použitý materiál je trvanlivý, odolný a ľahký, čo uľahčuje  manipuláciu. Dĺžka obrubníka je jeden meter. Neviditeľný obrubník 45 je konštruovaný tak, že je do neho možné uložiť jednoduchú záhradnú elektroinštaláciu prípadne vodoinštaláciu.

1 ks neviditeľného obrubníku má dĺžku v bm - bežný meter (100cm)

K obrubníku ponúkame tiež plastové klince.

Neviditeľný obrubník umožňuje takmer neviditeľne oddeliť akékoľvek povrchy. Obrubník je konštruovaný tak, aby po inštalácii nijako nenarúšal ráz záhrady (inštaluje sa do výšky povrchu terénu).

Neviditeľný obrubník má širokú možnosť využitia, napríklad na trávnik, štrkové povrchy, záhony, mulčovacia kôra, liaty a ražený betón, zámecká dlažba, chodníkové štvorce, žulové kocky, tehlová dlažba a ďalšie... 

Ak je jednou z oddelovaných plôch trávnik, tráva prekryje úzku hornu hranu obrubníka, ktorý neviditeľne, ale dokonale plní svoju funkciu.
V kombinácii s dlažobnými kockami umožňujú obrubníky zatraktívnenie vzhľadu záhrady. Obrubníky znamenito oddelujú jednotlivé druhy povrchov v záhradě.
Systém umožňuje ľubovoľné zatáčanie povrchu chodníkov podľa želaní zákazníka. Hodí sa ako zakončenie spevnených plôch okolo múrov domu. Sú ideálnym riešením na ohraničenie zatravňovacích plastových mreží.
 
Pri kúpe 15 a viac kusov obrubníka bude cena dopravy nacenená individuálne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavné výhody Neviditeľného obrubníka® sú:
 • jednoduchá, rýchla, lacná a čistá montáž obrubníkov,
 • jednoduché kotvenie obrubníka, ktoré sa robí pomocou klincov,
 • pevné spojenie obrubníka zámkom vytvára kompaktný nekonečný pás bez medzier,
 • obrubníky sú po inštalácii takmer NEVIDITEĽNÉ,
 • plná funkčnosť a estetický vzhľad ihneď po inštalácii,
 • minimálne náklady na dopravu a inštaláciu,
 • maximálna odolnosť a spoľahlivosť,
 • dlhodobá trvanlivosť,
 • použitie obrubníka v záhrade nenarúša jej ráz,
 • jednoducho tvarovateľný,
 • obrubník je možné ľubovoľne ohýbať do oblúkov, je možné tvarovať vnútorné aj vonkajšie zákruty,
 • možnosť rôznych tvarov chodníkov, ciest a ohraničených plôch,
 • použitie na všetky druhy povrchov,
 • možnosť použiť k rozdeleniu rôznych povrchov v záhrade (napr. trávník – záhon),
 • možnosť uloženia záhradnej elektroinštalácie nebo vodoinštalácie do obrubníkov,
 • bezproblémové sekanie trávniku až k okraji oddelenej plochy,
 • v prípade potreby možnosť jednoduchej demontáže a opätovného použitia v ľubovoľnom novom tvare

Rýchla a jednoduchá montáž - Inštalácia Neviditeľného obrubníka® je rýchla, jednoduchá, čistá a lacná. K montáži je potrebné iba bežné záhradne náradie.

Recyklovateľný materiál - Neviditeľné obrubníky® a plastové klince sú trvanlivé, odolné a ľahké. Sú šetrné k životnému prostrediu a stopercentne recyklovateľné.

Možnosť opätovného použitia - V prípadě potreby je možné obrubníky jednoducho demontovať a opätovne použiť v ľubovoľnom novom tvare.

 

 
 
Montáž
Montáž neviditeľných obrubníkov je jednoduchá, rýchla, čistá a lacná.
Ten, kto pozná pojmy: rýľ, motyka, kliešte a kladívko, zvládne inštaláciu obrubníka bez problémov sám.
K terénu sa obrubníky pripevňujú pomocou plastových či kovových klincov. Voľba klinca závisí na teréne (mäkkčí terén = plastové klince, veľmi kamenitý terén = oceľové klince). Na jeden meter je potreba cca troch klincov.
Spájanie obrubníkov je vďaka pripravenému zámkovému systému nenáročné a po spojení vzniká kompaktný pás bez medzier (viz nížšie video Spojovanie). Obrubníky sú konštruované tak, že je do nich možné uložiť jednoduchú záhradnú elektroinštaláciu prípadne vodoinštaláciu.
Konštrukcia obrubníka je navrhnutá tak, aby po inštalácii  nenarúšal ráz záhrady. Obrubník sa inštaluje do
výšky povrchu terénu. Umožňuje tak takmer neviditeľne oddeliť akékoľvek povrchy. Ak je jednou z oddelovaných plôch trávnik, uložíme neviditeľný obrubník konštrukčnou časťou smerom do trávnaka. Trávnik koreňovým systémom obrubník po čase ešte lepšie upevní. V prípade, že budeme používať geotextilnú fóliu, umiestnime obrubníky opačne (konštrukčnou čásťou do záhona) a pomocou klinca fóliu prichytíme.
Obrubník stačí jednoducho na rubovej strane nastrihnúť a bude ohebný a ľahko tvarovatelný (viz nižšie video Jak tvarovat). To umožňuje, formovať vnútorné a vonkajšie zákruty a oblúky veľmi jednoducho a podľa vašich predstáv. 
 

montáž obrubníku

montáž 2

Dodatočné parametre

Kategória: CHÉMIA A TERČE
Obsah balenia: 1
bm: = bežný meter
Výška stěny: 4,5 cm
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz