Obkladový kameň - Fileti Medu - paleta až 10 m2

Kód: 100/1000
Značka: Seviano
€466,66 / balenie 850 kg €388,88 bez DPH €46,67 / 1 m2
Skladom

Kamenný obklad Fileti Medu je vyrobený z ortoruly. Kameň ortula je veľmi špecifický, každý kus je totiž iný. Hrúbka kameňa má rozmedzie od 2 - 4 cm, výška 2 - 4 cm a dĺžku môže mať od 20 do 70 cm. Vďaka tejto variabilite môžete vytvoriť úplne originálny vzhľad. Popustite uzdu svojej fantázii a vytvorte si doma alebo na záhrade jedinečnú a originálnu atmosféru. Každý kus má zrezanú zadnú stranu tak, aby sa dal ľahko pokladať a lepiť na stenu. Na lepenie odporúčame použiť lepidlo Unilep. Tento typ skládaného kameňa sa vyznačuje tým, že každý kameň má rozdielnu výšku, hrúbku aj šírku.

Balenie = paleta cca 850kg. 

Z jednoho balenia Fileti Medu 850kg obložíte až 10m². Spotreba kameňa je 85 - 100 kg/m².

Detailné informácie

Podrobný popis

Vyzdobenie interiéru alebo exteriéru pomocou prírodného kameňa? Jedinečný a originálny vzhľad, ale aj praktickosť a dlhovekosť, ktorá sa len tak neopozerá? Práve pre tieto prípady využijete skladaný obkladový kameň vyrobený z ruly Fileti Medu. Je vhodný do interiéru aj do exteriéru. Každý kus tohto kameňa je špecifický a líši sa farebnosťou a veľkosťou. Vďaka tomu vytvorí v domácnosti a aj vonku, na záhrade alebo pri dome úplne originálny plastický vzhľad. Skladaný kameň sa hodí na obloženie vily, vonkajšieho posedenia, fasády, garáže, plotu. Navyše ho môžete využiť aj v interiéri, pretože je vhodný do kuchyne, jedálne, predsiene, chodby, na obloženie krbu a využijete ho aj na mnohých ďalších miestach vonku alebo v domácnosti.
 
K tomuto obkladu ďalej odporúčame: 
 
 Interiér  Exteriér 
Penetrácia   Primer G Pro  Primer 3296
Impregnácia  Fleckstop W  Porosil RVV
Lepidlo   Keraflex Maxi   Keraflex Maxi 
 

Vzťah človeka ku kameňu sa s letopočtom mení, najrýchlejšie asi pred očami dnešnej generácie. Kamenárstvo, ktoré má blízko k sochárstvu, bolo predtým častým a prestížnym odborom. Navyše ťažkým a tvrdým, čo platí dodnes v priamom aj prenesenom zmysle. Kameň pôsobí v architektúre celý, tzn. nielen svojou plochou, ale aj hrúbkou a viditeľnou hranou. Kamenná architektúra nie je lacná zo žiadneho uhla pohľadu a práca s kameňom je často dobrou vizitkou architekta.

Fileti Medu nie je jediným produktom zo série Fileti. Túto sériu ponúkame vo viacerých farebných prevedeniach. Prezrieť si ju môžete osobne na predajni, alebo zakúpením vzorky, ktorú Vám doručíme a Vy si môžete vybrať z pohodlia Vášho domova.

Položenie tohto kamenného obkladu nie je tiež nič zložitého, čo by ste pri troche snahy a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a tipy.

Pokiaľ si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D aj 3D verzii, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie na všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Nechať sa inšpirovať môžete aj na našich webových stránkach v už realizovaných projektoch, kde sme so zákazníkmi vybrali najvhodnejšie návrhy a výsledná práca je naozaj dych berúca. Presvedčiť sa môžete sami vo fotogalérii realizácií našich kameníkov

Pri nákupe u nás sme schopní zaistiť dopravu po celej ČR aj SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálna. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

Dodatočné parametre

Kategória: KAMENNÝ OBKLAD
Materiál: Prírodný kameň
Tvar: Pásky
Typ kameňa: Ortorula
Použitie: Interiér - vnútorné, Exteriér - vonkajšie
Farebnosť: Hnedá
Hrúbka: 2 - 4 cm
Rozmer: 2 - 4 cm x 10 - 50 cm
Séria: Medu
Spôsob pokládky: Na lepidlo
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Ortorula
Mrazuvzdornosť: Áno
Škárovanie: Nie
Rozmer kameňa: 2 - 4 cm x 10 - 50 cm
Hrúbka kameňa: 2 - 4 cm
Váha 1 m²: cca 85 - 100 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz