Kladenie kamennej dlažby

Ako vybrať dlažbu z kameňa, kam ktorú použiť a aká je skladba vrstiev a pokládka?

Dlažby z prírodného kameňa sú rozdelené podľa tvaru:

  1. Formátované - pravidelna kamenná dlažba
  2. neformátovaný - nepravidelná kamenná dlažba

Na našom eshope Stonepark.sk však nájdete jednoducho usporiadané sekcie podľa využitia danej dlážby. Čiže si možete pozrieť osobitne napríklad dlažby do kúpeľne či do exteriéru.

A podľa hrúbky a teda použitie kamenné dlažby:

  1. Pochôdzia dlažba
  2. Pojazdová dlažba

Celú ponuku dlažby z prírodného kameňa a keramiky (umelého kameňa) nájdete tu:

Dlažba z prírodného kameňa

Dlažby 2 cm - mrazuvzdorné keramické

Dlažby 1 cm - keramické

Radi Vám pripravíme aj plán kladenia dlažby. Ušetríte tak velmi veľa času, materiálu, rezania a výsledok bude jedinečný.

Formátované kamennej dlažby sa využívajú v interiéri aj exteriéri


U pochôdzej dlažby v interiéri sa využíva hrúbka dlažby 1 - 1,2 cm a kladie sa do flexibilného lepidla. Jedná sa o sériu Lima, Zenta, patentov a Fleta.

U pochôdzej dlažby v exteriéri sa využíva hrúbka kameňa 3 cm s kladením do betónu napr. Séria Lima exteriérové dlažby. Ďalej je možné využiť hrúbku kameňa 3-5 cm a klásť dlažbu na sucho do štrkového lóže napr. Série Tiga.

U pojazdové dlažby kladené do betónu alebo na železobetónovú dosku je nutné využiť hrúbku kameňa 3-5 cm napr. Série Tiga.

Kladenie dlažby v interiéri - povrch je potrebné mať čo najviac rovný (mierne nerovnosti sa vyrovnajú lepidlom). Povrch musí byť suchý a bez prachu. Pred pokládkou kamennej dlažby je vhodné spracovať plán kladenia dlažby, ktorý ušetrí materiál i čas. Následne použite flexibilné lepidlo Stonelep a výšku zuba 10mm. Po položení dlažby sa zašpárujete - čiastočne alebo celoplošne a po kompletnom vyčistení a odstránení nečistôt sa dlažba impregnuje proti vode a mastnote.

Neformátované kamennej dlažby sa využívajú najmä v exteriéri
Ak je dlažba len pochôdzia, využíva sa hrúbka kameňa 1,5 - 3 cm s kladením do betónu - napr. Séria Kora, Tiga a Sandy.

U pochôdzej dlažby kladené na sucho do štrkového lóže sa používa hrúbka kamennej dlažby 3 - 6 cm napr. Série Kora, nášľapy - šľapáky z kameňa a kamenné dosky.

Pre pojazdové plochy a parkovacie státie je nutné využiť vždy hrúbku 3 - 7 cm a pokladať LEN do betónu. Využiť môžete napríklad séria Kora a Tiga.

Konkrétny popis jednotlivých pokládok a skladbu vrstiev nájdete názorne zobrazené nižšie, vrátane jednotlivých sérií našich produktov, ktoré môžete využiť:

SKLADBA PODLAHY NA ŽB DESKU

SKLADBA VRSTEV PRO POCHOZÍ DLAŽBU FORMÁTOVANOU

SKLADBA VRSTEV PRO POCHOZÍ DLAŽBU KLADENOU DO BETONU

SKLADBA VRSTEV PRO POCHOZÍ DLAŽBU KLADENOU NA SUCHO

SKLADBA VRSTEV PRO NÁŠLAPY KLADENY NA SUCHO

SKLADBA VRSTEV PRO POJEZDOVOU DLAŽBU KLADENOU DO BETONU

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz