Exteriérová dlažba z kameňa - Rio Crem

Kód: 2340S1
Značka: Seviano
€15,83 / balenie 0,248 m2 €13,19 bez DPH €63,83 / 1 m2
Skladom

Travertínová vonkajšia dlažba RIO Crem Vás nadchne vďaka svojej nadčasovosti, eleganciu a praktickosti. Kamenné dosky sú veľké 61 x 40,6 cm a ich hrúbka je 3 cm. Aj keď sa na travertín a celkovo kameň v minulých rokoch pozabudlo, v súčasnosti zažíva akýsi comeback. Ten plynie zo snahy ľudí obklopovať sa prírodnými a luxusnými materiálmi, medzi ktorými je travertín veľmi populárny. Travertín je mrazuvzdorný a tiež veľmi odolný, čím sa stáva veľmi atraktívnym pre dlažby okolo domu, pergoly alebo garáže. Ak teda hľadáte nové tipy pre interiér aj exteriér svojho domu, potom ho môžme len odporúčať.

Minimálne objednateľné množstvo je 10 m2.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Do módy sa vracajú klasické, ale novo zúžitkované materiály. Vkusný exteriér vytvoríme potrebným umiestnením kamennej dlažby Rio crem. Veľký potenciál je teraz v neodolateľnom, luxusnom travertínu, z ktorého je dlažba vyrobená a ktorý pôsobí veľmi elegantným a decentným dojmom. Kamenné dosky sú veľké 61 x 40,6 cm a ich hrúbka je 3 cm. Travertínový obklad aj dlažba má veľmi široké využitie, jeho pôvab a eleganciu podčiarknete kombináciou s kamenným obkladom.

 

K tejto dlažbe ďalej odporúčame:
 
 
 Interiér  Exteriér 
Penetrácia   Primer G Pro  Primer G Pro
Hydroizolácia  Mapegum WPS  Mapelastic
Impregnácia  Fleckstop W  Fleckstop WW Protect
Škárovacia hmota  Ultracolor 132  Ultracolor 132
Silikón   Mapesil LM 132  Mapesil LM 132
Údržba  Grundreiniger MN  Grundreiniger MN

 

Travertín je najviac cenený pre svoj unikátny vzhľad. Nielen to je však hlavný argument pre jeho využitie v priestore. Ďalej sa za veľmi vítanou vlastnosť považuje aj pomerne vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Travertín tiež dobre znáša striedanie vysokých a nízkych teplôt. Je teda mrazuvzdorný a mimo to ho nezničí ani vlhkosť, s ktorou mnohé iné prírodné materiály pomerne bojujú. Vyniká tiež dobrými izolačnými schopnosťami.

Prírodná kamenná dlažba môže mať rôzny tvar, štruktúru a odlišnosť vo farebnej skladbe. Každý kameň je jedinečný a originálny. Neopakovateľnosť prírodného kameňa je hlavnou prednosťou pred kameňom umelým. Preto tiež fasádne kamenné obklady navodzujú vzhľad modernej architektúry a snúbia originálny ráz domu s vysokou úžitkovou hodnotou. Ďalšiou prednou výhodou prírodného kameňa je obrovská životnosť, stálosť a bezúdržbovosť oproti bežným fasádnym materiálom, ako je napríklad drevo, alebo fasádna omietka. Rovnako ako v exteriéri, tak aj v interiéri domu je možnosť využitia prírodného kameňa nielen ako charakteristický rys celej stavby, ale ako doplnok, ktorý túto dlažbu odlišuje od ostatných časti domu.

VZORKU si môžete objednať tu.

bazénová dlažba Rio Crem

Priemerná spotreba škárovacej hmoty Ultracolor:

61x40,6x3 cm – škára 5 mm – 1,1 kg/m2

Odporúčaná farebnosť škárovacej hmoty Béžová 2000, č. 132.

Kladenie tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložitého, čo by ste pri Vašej snahe a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody.

Ak si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálna. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

Dodatočné parametre

Kategória: INTERIÉR
Materiál: Prírodný kameň
Série: Crem
Pokládka: Do lepidla - pochôdzne plochy, Do betónu/maltovej zmesi - pochôdzne plochy
Balenie 2: 61 x 40,6 cm
Interiér x Exteriér: Travertín
Mrazuvzdornosť: Pochôdzna
Počet balení (paleta / vrstva): Crem
Počet balení (paleta): 3 cm
Použitie: Exteriér - vonkajšie
Rozmery: 61 x 40,6 cm
Vzhľad: Prírodný kameň
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Travertin
Formát dlažby: 61 x 40,6 cm
Hrúbka kameňa: 3 cm
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz