Obklad z kameňa travertin - Rio Crem

Kód: 8726S1
Značka: Seviano
€13,02 / balenie 0,248 m2 €10,85 bez DPH €52,50 / 1 m2
Skladom

 

Obkladový kameň Rio Crem Vás jednoducho nadchne a vďaka svojej praktičnosti, elegancii a nadčasovosti sa do neho ihneď zamilujete, ale len tak sa Vám neopozerá. Kamenné dosky sú veľké 61 x 40,6 cm, hrúbka je 1,2 cm a ich povrch je omielaný, je teda potrebné celoplošné škárovanie. Aj keď sa na travertín a celkovo kameň v minulých rokoch pozabudlo, v súčasnej dobe zažíva akýsi comeback. Ten vyplýva zo snahy ľudí obklopovať sa prírodnými a luxusnými materiálmi, medzi nimi je travertín veľmi populárny. Travertín je mrazuvzdorný a taktiež veľmi odolný, čím sa stává veľmi atraktívnym materiálom vhodným na obklad domu, pergoly alebo garáže. Pokiaľ  hľadáte nové tipy pre interiér aj exteriér svojho domu, potom ho môžme len odporúčat. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Obkladový kameň Rio Crem sa vyrába vo veľkosti 61 x 40,6 cm a jeho hrúbka je 1,2 cm. Čo je dnes v móde? Renovujete alebo staviate a chcete, aby Váš byt/dom bol zaridený v modernom a nadčasovom designu? Travertín. To je kameň, ktorý je v zozname najmodernejších a najobľúbenejších materiálov, z ktorého sa vyrábajú interiérové dlažby a obklady.
 

Travertín je najviac cenený pre svoj unikátny vzhľad. Nie je to však hlavný argument jeho využitia v priesotre. Ďalej sa za veľmi vítanú vlastnosť považuje pomerne vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Travertín taktiež veľmi dobre znáša striedanie vysokých a nízkych teplôt. Je mrazuvzdorný a okrem toho ho neponičí ani vlhkosť, s ktorou iné prírodné materiály bojujú. Vyniká taktiež dobrými izolačnými schopnosťami a tým vytvára ideálne podmienky na vybudovanie podlahového vykurovania.

 

K tomuto obkladu ďalej odporúčame: 
 
 Interiér  Exteriér 
Penetrácia   Primer G Pro  Primer G Pro
Impregnácia  Fleckstop W  Fleckstop W 
Škárovacia hmota  Ultracolor Plus 132  Ultracolor Plus 132
Silikon  Mapesil LM 132  Mapesil LM 132
Údržba  Grundreiniger MN  Grundreiniger MN

 

Průměrná spotřeba spárovací hmoty Ultracolor:

61 x 40,6 x 1,2 cm – spára 2,5 mm – 0,3 kg / m2

Doporučená barevnost spárovací hmota Béžová 2000, č. 132.

Rio Crem nie jediným produktom série Rio, ponúkame ju vo viacerých farebných prevedeniach. Prezrieť si ju teda môžete osobne na predajni, alebo zakúpením vzorky, ktorý Vám doručíme a Vy si môžete vybrať z pohodlia domova.

 

VZORKY si môžete objednať tu.

Kladenie tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložité, čo by ste pri Vašej snahe a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody.

Ak si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálne. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: KAMENNÝ OBKLAD
Materiál: Prírodný kameň
Pokládka: Do lepidla - pochôdznej plochy
Tvar: Obdĺžnik
Typ kameňa: Travertín
Farebnosť: Béžová, Krémová
Hrúbka: 1,2 cm
Rozmery: 61 x 40,6 cm
Séria: Crem
Spôsob pokládky: Do lepidla
Vzhľad: Prírodný kameň
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz