Travertinový obkladový kameň - Tara Aurum

Kód: 437S1
Značka: Seviano
€33,05 / balenie 0,46 m2 €27,54 bez DPH €71,85 / 1 m2
Skladom

Obkladové kamene v tejto sérii TARA sa vyznačujú miernou plasticitou a dizajnovou ľahkosťou, ktorá vyčaruje efekt luxusného priestoru v každej domácnosti. Prírodný kameň travertín, z ktorého sú jednotlivé moduly vyrobené, je jedným z najpopulárnejších typov kameňa. Použití je možné jak v interiéru, tak exteriéru.

Prírodné kamenné obklady zo série Tara sú pripravené v moduloch tak, aby bola práca s pokládkou jednoduchá a rýchla. Jednotlivé moduly sa skladajú z ručne rezaného kameňa do tvaru obdĺžnikov. Obdĺžniky sú následne zlepené živicou do modulov tvare "Z". Tým sa uľahčí práca s konečnou pokládkou obkladu.

Séria Tara obsahuje celkom tri rôzne obklady Tara Aurum, Tara Crem a Tara Multi.

K tomuto obkladu odporúčame - Vypočíta Vám kalkulačka:

Lepidlo - Keraflex Extra

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 

Tara Aurum je interiérový prírodný obkladový kameň vyrobený z travertínu s obsahom polodrahokamu Onyx. Jedná sa o veľmi odolný kameň, zaručujúci obkladu odolnosť a farebnú stálosť. Svetlá farba modulárneho obkladu je pre interiér veľmi žiadaná, a to predovšetkým v miestnostiach, kde chceme dosiahnuť, aby kamenný obklad neztmavil málo presvetlený priestor. Vďaka rôznorodosti sfarbenia každého kusu kameňa a odlišné veľkosti, je možné vytvoriť si ojedinele autentický obklad, ktorý nikde inde nenájdete. Pre rýchlu a jednoduchú pokládku sú jednotlivé kusy travertínu živicou zlepené do modulov o veľkosti 53 x 17,5 cm.

 

K tomuto obkladu ďalej odporúčame: 
 
 Interiér  Exteriér 
Penetrácia   Primer G Pro  Primer 3296
Impregnácia  Fleckstop W   Fleckstop W

 

Prírodný kamenný obklad môže mať rôzny tvar, štruktúru a odlišnosť vo farebnej skladbe. Každý kameň je jedinečný a originálny. Neopakovateľnosť prírodného kameňa je hlavnou prednosťou pred kameňom umelým. Preto tiež fasádne kamenné obklady navodzujú vzhľad modernej architektúry a snúbia originálny raz domu s vysokou úžitkovou hodnotou. Ďalšiou prednou výhodou prírodného kameňa je obrovská životnosť, stálosť a bezúdržbovosť oproti bežným fasádnym materiálom, ako je napríklad drevo, alebo fasádna omietka. Rovnako ako v exteriéri, tak aj v interiéri domu je možnosť využitia prírodného kameňa nielen ako charakteristický rys celej stavby, ale ako doplnok, ktorý túto dlažbu odlišuje od ostatných častí domu.

Luxusní travertinový obklad Tara Aurum

 

Koľko prírodného kameňa objednať?

  1. Vymerajte si plochu, ktorú chcete obložiť a prepočítajte jej na m²
  2. Pripočítajte približne 10 - 15% obkladového kameňa na prierezy
  3. Výsledok vložte do kolónky "Koľko m² potrebujete?".
  4. Kalkulačka Vám následne sama vypočíta, koľko balení obkladového kameňa dostanete.
  5. K obkladu Vám môžeme ponúknuť tiež kvalitné flexibilné lepidlo a impregnáciu.

V prípade, že si nie ste istí farebnosťou, štruktúrou, plasticitou alebo kvalitou spracovania, ponúkame Vám možnosť objednať si vzorku tohto kameňa. Ak následne na základe zaslaného vzorky urobíte objednávku, peniaze za vzorku Vám vrátime.

VZORKY si môžete objednať tu.

Kladenie tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložité, čo by ste pri Vašej snahe a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody.

Ak si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálne. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: KAMENNÝ OBKLAD
Materiál: Prírodný kameň
Použitíie: Interiér - vnitřní, Exteriér - venkovní
Tvar: Modul
Farebnosť: Zlatá, Žltohnedá
Hrúbka: 2 cm
Rozmer: 53 cm x 17,5 cm
Séria: Aurum
Spôsob pokládky: Do lepidla
Vzhľad: Prírodný kameň
Materiál: Prírodný kameň
Typ materiálu: Travertín
Mrazuvzdornosť: Áno
Škárovanie: Nie
Rozmer modulov: 53 cm x 17,5 cm
Hrúbka kameňa: 2 cm
Obsah balenia: 0,46 m²
Počet modulov v balení: 5 ks
Typ balenia: Kartónová krabica
Hmotnosť 1 m²: 47 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz