Obklad z kameňa - Lima Multi

Kód: 8727S1
Značka: Seviano
€28,73 / balenie 0,74 m2 €23,94 bez DPH €38,82 / 1 m2
Skladom

Kamene mali veľmi dôležitú úlohu už v mytológii, rovnako ako skaly – symbolizovali pevnosť, silu, stálosť a nezlomnosť. V dnešnej dobe sú kamene pre zmenu vnímané ako neskutočný zdroj energie. V každom prípada sa ale na naše záhrady kameň hodí už len pre svoj prírodný pôvod a vzhľad, originalitu každého kusu a trvanlivosť, taktiež aj farebnosť a kresbu. Nejbežnejšia a najžiadanejšia podoba prírodného kameňa je dnes formou obkladov a dlažieb. Práve Lima Multi Vám umožňuje zmodernizovať Váš dom či byt a dáva Vám volnosť ku kreatívnej voľbe dekorácii a kompozíc. Lima Multi je obkladový a dlažobný kameň vyrobený z travertínu. Je možné ho použíť v interiéri aj exteriéri. Je to veľmi obľúbený prírodný kameň. Medzi jeho veľké výhody patrí jednoduchá pokládka a veľmi nízké nároky na údržbu. Travertín v interiéri je vhodný aj do namáhanejších priestorov, ako sú kúpeľne, kuchyne, práčovne a okolie bazénov. 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
Chceli by ste vytvoriť zo svojho domova príjemné a jedinečné miesto? Nechajte sa inšpirovať prírodou a popustite uzdu svojej fantázii.
 

Ponúkame dva typy kameňa Lima Multi:

  1. Exteriérová dlažba - tento travertín má výšku 30 mm a je ideálnou dlažbou do exteriéru.
  2. Obklad a interiérová dlažba - tento kameň má výšku 12 mm a skladá sa do románskeho patentu. Je možné si ho pozrieť v priloženom súbore s názvom "Kladečský plán". Travertín vo výške 12 mm je ideálny do interiéru na obklady i dlažby. Tento travertín môžete použiť aj v exteriéri ako obklad. Túto výšku travertínu možno tiež použiť ako exteriérovú dlažbu, ale iba pre nadkryté plochy (napr. Terasy, balkóny, zimné záhrady a pod.).
 
K tomuto obkladu ďalej odporúčame: 
 
 Interiér  Exteriér 
Penetrácia   Primer G Pro  Primer G Pro
Impregnácia  Fleckstop W  Fleckstop W 
Škárovacia hmota  Ultracolor Plus 132  Ultracolor Plus 132
Silikon  Mapesil LM 132  Mapesil LM 132
Údržba  Grundreiniger MN  Grundreiniger MN
 

Koľko prírodného kameňa objednať?

  1. Vymerajte si plochu, ktorú chcete obložiť a prepočítajte ju na m²
  2. Pripočítajte približne 10 - 15% obkladového kameňa na prierezy
  3. Výsledok vložte do kolónky "Koľko m² potrebujete?".
  4. Kalkulačka Vám následne sama vypočíta, koľko balení obkladového kameňa potrebujete.
  5. K obkladu Vám môžeme ponúknuť tiež kvalitné flexibilné lepidlo a impregnáciu.

Lima Multi nie je jediným produktom série Lima, ponúkame ju vo viacerých farebných prevedeniach. Prezrieť si ju teda môžete osobne na predajni, alebo zakúpením vzorky, ktorý Vám doručíme a Vy si môžete vybrať z pohodlia domova.

VZORKY si môžete objednať tu.

Priemerná spotreba škárovacej hmoty Ultracolor:

patent 1,2 cm– škára minimálna – 0,3-0,4 kg/m2

Odporúčaná farebnosť škárovacej hmoty Béžová 2000, č. 132.

Kladenie tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložité, čo by ste pri Vašej snahe a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody.

Ak si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálna. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: KAMENNÝ OBKLAD
Materiál: Přírodní kámen
Série: Mavi
Vzhled: Přírodní kámen
Barevnost: Hnědá, Béžová, Krémová
Způsob pokládky: Do lepidla
Rozmery: Románský patent
Typ kameňa: Travertín
Formát jednotlivých kusov: Románský patent
Škárovanie: Podľa spôsobu pokládky
Hrúbka kameňa: 1,2 cm
Obsah balenia: 0,74 m²
Približná hmotnosť: 32 kg / m²
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz