Instalačný set - fontány

Kód: 381
Značka: Seviano
€103,94 / ks €86,62 bez DPH
Skladom

Inštalačný set k fontánám obsahuje všetky komponenty, ktoré sú potrebné k sprevádzkovaniu fontán. 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Všetky fontány z prírodného kameňa v našej ponuke, majú prevŕtanú dieru, ktorou čerpadlo tlačí vodu hore zo zbernej nádrže. Voda potom voľne tečie po povrchu kameňa späť do zbernej nádrže pod fontánkou.

 
Inštalačný set obsahuje tieto komponenty:
 
1. zberná nádrž (stavebné vedierko) 78 x 54 x 32 cm
2. jazierková fólia
3. pororošt
4. hadica 
5. čerpadlo
6. mušina (jemné pletivo) - zabranuje prepadávaniu jemnejších obsypových materiálov do priestoru zbernej nádrže
 
 
Postup osadenia fontány:
 
Stavebné vedro zakopeme do zeme tak, aby vrchný lem vedrá bol zarovnaný s úrovňou zeme. Terén okolo vedrá vyspádujeme tak, aby voda mohla stekať späť do vedra. Na vyspádovaný terén okolo vedrá položíme jazierkovú fóliu, aby voda, ktorá na fóliu dopadne, mohla tiecť do vedra.
Ďalej do vedra položíme čerpadlo, na ktorom je nasadená hadica s rovnakým vonkajším priemerom, ako je vnútorný priemer diery vo fontáne. Následne na stavebné vedro položíme pororošty ktorým sa pretiahne ako prívod elektriny ku fontáne, tak hadice od čerpadla. Pororošty slúžia ako nosný prvok, na ktorom fontána stojí - musí byť preto položený rovno a podopretý zo všetkých štyroch strán. Ak by ktorákoľvek hrana či roh pororoštu nebola podopretá, nie je zaručená jeho nosnosť.
V prípade, že na obsyp používame drť alebo valounky, ktoré sú menšie ako jednotlivé polia pororoštu, je potreba na pororošty položiť ešte mušinu (jemné pletivo), aby kamienky neprepadávali do zbernej nádrže.
Nakoniec na hadicu prestrčenú okom pororoštu nasadíme fontánu a nádrž zalejeme vodou. Fontánu obsypeme kamienkami a máme hotovo.
 
Ak je to možné, na zimné obdobie je vhodné čerpadlo vytiahnuť. Ak tomu tak nie je, ako v našej predajni, stačí vyčerpať vodu.
 

Dodatočné parametre

Kategória: ZÁHRADA
Obsah balení: 1
Dĺžka prívodného kábla k čerpadlu: 1,8 m
Rozmery pororoštu: 100 x 50 cm
Zberná nádrž: 90l
Výkon čerpadla: 25 W
Průtok čerpadla: 1950 l/h
Maximální hladina čerpadla: 1,95 m
Průměr hadice čerpadla: 20 mm
Váha čerpadla: 1,05 kg
Rozměry čerpadla: 157 x 85 x 104 mm
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz