Rankei pieskovcová

Kód: 4607/VEL
Značka: Seviano
€517,74 / ks €431,45 bez DPH
Skladom
Vyberte si z veľkosti lámp
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Japonské lampy Rankei sú veľmi obľúbené dominantné lampy s podstavcom. Môžeme ich použiť napríklad pri vode alebo na suchom mori. Dokonale padne ako na terasu, tak aj do srdca Vašej záhrady k potôčiku. Lampa čiže lucerna je ručne spracovaná z pieskovca, ktorá pôsobí veľmi honosne a osobito. Lampy sú významné prvky japonskej záhrady. Umiestnenie lampy by malo podľa šintoistických predstáv - okrem funkcie dekoratívne - tiež chrániť dom proti zlým duchom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ako vybudovať japonskú záhradu? Chcete oázu pokoja a čistoty? Pre meditačnú japonskú záhradu nie je žiadny pozemok príliš malý. Rýdze meditačná záhrada s kameňmi, lampou a plochou štrku nájde miesto prakticky kdekoľvek a nemusí nutne byť drahá. Často pre realizáciu karesansui podľa japonského vzoru vyhovuje už malý dvor. Umiestnenie tejto lampy Rankei na Vašu záhradu nie je vôbec zložité. Najlepšie urobíte, keď ju postavíte na terasu, ku skalke, alebo priamo do srdca Vašej záhrady. Vďaka žule, z ktorej je lampa ručne vyrobená, pôsobí veľmi honosne, ale zároveň vie vytvoriť príjemnú a pokojnú atmosféru.

História japonských lámp začína, ako u mnohých iných vecí, v Číne. V Japonsku tieto lampy, ktoré môžu byť vyrobené z kameňa, dreva, alebo kovu, zdomácneli najskôr v budhistických kláštoroch a Japonci ich začali označovať súhrnným názvom - toro. Tak, ako v krajine pôvodu, slúžili aj v kláštoroch k vytýčeniu a osvetleniu ciest v záhradách a parkoch. Postupne sa začali používať aj vo verejných a súkromných záhradách a ich obľuba a rozšírenie mnohonásobne prekonalo ich použitia v Číne.
Kamenné lampy, sa stali nevyhnutným prvkom v čajových záhradách a podľa požiadavky na ich umiestnenie a funkciu začali vznikať nové tvary a typy. Do moderných záhrad sa lampy umiestňujú skôr z dekoračných účelov a pre vytvorenie ,,japonskej atmosféry" a vzhľadu záhrady. Podľa učenia Feng-Šuej sú lampy nutné pre vytvorenie miesta, kde sídli dobrí duchovia každej záhrady.

Všeobecne sa všetky japonské lampy skladajú z viacerých častí, ktoré sú spojené s piatimi budhistickými prvkami. Ich symbolika sa viaže k životu ducha po zániku fyzického tela.
Spodná časť, ktorá sa dotýka zeme, je spojená s prvkom Chi, čo je symbol krajiny. Časť, nad podstavcom lampy, je spojená s prvkom Sui, ktorý značí vodu. Diel, v ktorom je umiestnené svetlo, reprezentuje Ka. Najhornejšej časti lampy označujú FU a KU, čo značí prázdnotu a ducha, ktorý mieri k nebu.

Očarenie, ktoré vychádza z umelecky spracovaných motívov, zanecháva u mnohých návštevníkov japonských záhrad trvalé stopy. U mnohých z nich to vzbudzuje želanie premeniť vlastný pozemok a vlastnoručne si zriadiť japonskú záhradu alebo aspoň priniesť do nej niektorý japonský prvok. Lampy sú významné prvky japonskej záhrady. Umiestnenie lampy by malo podľa šintoistických predstáv - okrem funkcie dekoratívne - tiež chrániť dom proti zlým duchom.

Odporúča sa japonské lucerny pripevniť na kamenný podstavec alebo zatlačiť do krajiny, aby počas búrky nespadli.

Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda plne autentické. V našej predajni si lampy môžete tiež prísť osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať.

Dodatočné parametre

Kategória: ZÁHRADA
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Mrazuvzdornosť: Áno
Průměr klobouku malej lampy: 35 cm
Průměr klobouku strednej lampy: 45 cm
Průměr klobouku velkej lampy: 60 cm
Lampa je stavebnica: 6 ks
Obsah balení: 1
Výška malej lampy: 80 cm
Výška strednej lampy: 95 cm
Výška velkej lampy: 125 cm
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz