Obkladový kameň - Travertino Crem

Kód: 459S1
Značka: Kameny.cz
€25,72 / balenie 0,366 m2 €21,43 bez DPH €70,27 / 1 m2
Skladom

Svetlý travertínový obklad vhodný pre použitie v interiéroch aj v exteriéroch. Vďaka svojmu hladkému povrchu sa tento kameň stal veľmi obľúbeným obkladom, používaným okrem iného v kúpeľniach a kuchyniach. Obkladový kameň Travertino Crem predávame v jednotlivých pásikoch s rozmermi 6 x 61 cm s hrúbkou 1,2 cm. Jednotlivé pásiky nie sú balené v krabici, ale po jednotlivých kusoch.

V prípade, že si nie ste istí farebnosťou, štruktúrou, plasticitou alebo kvalitou spracovania, ponúkame Vám možnosť objednať si vzorku tohto kameňa. A následne na základe zaslanej vzorky urobíte objednávku, peniaze za vzorku Vám vrátime.

K tomuto obkladu odporúčame - Vypočíta Vám kalkulačka:

Lepidlo - Adesilex P9 bílé

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 

Luxusné a moderné prírodné kamenné obklady môžu mať rôzny tvar, štruktúru a odlišnosť vo farebnej skladbe. Každý kameň je jedinečný a originálny. Travertino CREM je veľmi obľúbeným prírodným kamenným obkladom z travertínu. Séria Travertino je kvalitný, pevný a mrazuvzdorný kameň unikátnych farieb. Veľkosti jednotlivých kusov majú výšku 6 cm a dĺžka sa pohybuje medzi 41 až 43 centimetrami. V jednom balení dodávame 10 kusov, ktoré vystačia na 0,366 m².

 

K tomuto obkladu ďalej odporúčame: 
 
 Interiér  Exteriér 
Penetrácia   Primer G Pro  Primer G Pro
Impregnácia  Fleckstop W  Fleckstop W 
Škárovacia hmota  Ultracolor Plus 132  Ultracolor Plus 132
Silikon  Mapesil LM 132  Mapesil LM 132
Údržba  Grundreiniger MN  Grundreiniger MN

 

Neopakovateľnosť prírodného kameňa je hlavnou prednosťou pred kameňom umelým. Preto tiež fasádne kamenné obklady navodzujú vzhľad modernej architektúry a snúbi originálne ráz domu s vysokou úžitkovou hodnotou. Ďalšie predné výhodou prírodného kameňa je obrovská životnosť, stálosť a bezúdržbovosť oproti bežným fasádnym materiálom, ako je napríklad drevo, alebo fasádna omietka. Rovnako ako v exteriéri, tak aj v interiéri domu je možnosť využitia prírodného kameňa nielen ako charakteristický rys celej stavby, ale ako doplnok, ktorý túto dlažbu odlišuje od ostatných časti domu.

Kde sa dá travertín použiť?

Vďaka výške 6 cm každého kusu je tento kameň ideálnou voľbou ak potrebujete položiť sokle v priestoroch interiérových i exteriérových. Ďalej je vhodný na zaťažované plochy v kuchyniach, kúpeľniach alebo v okolí krbov. Najčastejšie však býva z Travertino Crem obložená fasáda či sokle okolo domu. Najlepšou voľbou je kombinácia s kamennou podlahou. Pri voľbe dlažby s travertínu môžete zladiť celý interiér do jedného odtieňa. Napríklad použitie dlažby Lima Crem, Trendo crem alebo Patento Gereon.

Priemerná spotreba škárovacej hmoty Ultracolor:

61x40,6x3 cm – škára 5 mm – 1,1 kg/m2

Odporúčaná farebnosť škárovacej hmoty Béžová 2000, č. 132.

Kladenie tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložitého, čo by ste pri Vašej snahe a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody. 

Ak si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii. 

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálne. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu. 

 

Dodatočné parametre

Kategória: KAMENNÝ OBKLAD
Materiál: Prírodný kameň
Tvar: Modul
Rozmery: 6 x 61 cm
Farebnosť: Béžová, Krémová
Hrúbka: 2 cm
Séria: Crem
Spôsob pokládky: Do lepidla
Vzhľad: Prírodný kameň
Materiál: Prírodný kameň
Typ materiálu: Travertín
Mrazuvzdornosť: Áno
Škárovanie: Áno
Formát kameňa: 6 x 61 cm
Hrúbka kameňa: 1, 2 cm
Obsah balenia: 0,366 m²
Počet ks v balení: 10 ks
Hmotnosť 1 m²: cca 30 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz