Žulové fontány pemrlované

Kód: 1641/OE 3
Značka: Seviano
€116,39 / ks €96,99 bez DPH
Podzim 2024
Vyberte si velikost dekorační koule
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Žulové fontány sú vyrobené z prírodného kameňa a ich povrch je upravený špeciálnou metódou - tzv. pemrlovaním. Fontány žulové gule sú našimi zákazníkmi veľmi obľúbené, pretože dokážu vytvoriť netradičnú a na pohľad veľmi príjemnú dekoráciu záhrady. Dostupné sú v veľkostnem priemeru - 30 cm.

Dekoračné gule v záhrade najlepšie vyzerajů v rôznych veľkostných kombináciách.

Pre sprevádzkovanie je potreba čerpadlo a ďalšie príslušenstvo a u nás ho môžete výhodne zakúpiť ako celý inštalačné set.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fontány žulové gule s upraveným pemrlovaným povrchom ponúkame v niekoľkých veľkostných prevedeniach. Veľmi obľúbené sú najmä sety týchto prírodných kamenných fontán, ktoré dodajú komlplexnější a osobitejší vzhľad Vašej záhrade.

Ako táto fontána vznikla?

Fontána je vyrobená z prírodného kameňa, materiálom je žula, ktorá je opracovaná pemrlováním. Pemrlovanie žuly je mechanická povrchová úprava viditeľných plôch kameňa. Plochy sa upravujú údermi pemrlicou, čo je kladivo opatrené pracovnou štvorcovou plochou s kovovými ihlanmi. V odborných textoch sa používa aj termín štokovanie, ktorý má pôvod v nemeckom pomenovaní pemrlicou Stockhammer. Pemrlovanie sa vykonáva ručným náradím, dnes už prevažne elektrickým. Kvalita upravovaného povrchu je závislá od počtu a rozmerov hrotov na pemrlovacom kladive.

Ak zakúpite fontánu z našej ponuky, môžete k nej zakúpiť zvýhodnený inštalačné set.

Ako fontánu zapojiť?

S našim inštalačným setom je zapojenie novej fontány naozaj jednoduché a zvládne to takmer každý. Tu je krátky náhľad ako inštalácia prebieha.

  • Do vyhĺbené diery vsadíme nádrž
  • Vložíme čerpadlo a napustíme vodu, aby čerpadlo bolo ponorené
  • Položíme pororošty
  • Rošt prikryjeme mušinou
  • Povrch zasypeme kamienkami, štrkom, či kamennou kôrou
  • Usadíme fontánu a zapojíme do siete

Inštalačnú sadu nájdete priamo tu a môžete objednať spoločne s fontánou. Všetky dekorácie - fontány, gule, sochy, brány, lampy, lavice a ďalšie fotíme priamo u nás v predajni vo Valašskom Meziříčí. Tieto fotografie sú teda úplne autentické a úplne sa zhodujú s tým, čo predávame.

Fontány sú okrasným prvkom, ktorým vnesiete do záhrady pohodu a pokoj. Môžu stáť samostatne a byť hlavnou dominantou, ale tiež ju môžete doplniť o sošky alebo iné výrobky z kameňa a utvoriť jedinečnú scenériu. Určite si pozrite aj výrobky vhodné do japonských záhrad, ktoré sú exoticky osviežujúce.

Dodatočné parametre

Kategória: ZÁHRADA
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Hmotnosť ø 30 cm fontány: cca 35 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz